02.08.2018
Spraigs sacensību gars un romantiskas balles noskaņa gaida ikvienu Kārķu svētku dalībnieku

Augusta otrās nedēļas nogalē – 10. un 11. augustā Kārķos notiks pagasta svētki, kas šoreiz būs sportiskās un Latvijas 100 – gades zaļumballes noskaņās.

 

Vispirms jau svētku noskaņas radīšanai aicinām iedzīvotājus pārlapot albumus un atnest fotogrāfijas, kas saistītas ar ballēm 100 gadu garumā, lai piedalītos foto izstādē “Tā tik bija zaļumballe”. Izstāde būs aplūkojama veikala “Bode” skatlogos.

 

 

Kā nākamā aktivitāte gaidāma radošā “Kurpnieku darbnīca”, kuras ietvaros plānots izgatavot Zaļumballes Lielās sūnu kurpes floristes Ivetas Drunkas vadībā. Šajā sakarā aicinām ikvienu interesentu 10. augustā pulksten 10.00 nākt ar puķēm, lai kopīgi pušķotu Lielās kurpes un svētku norises vietu -  Dabas koncertzāli.

                 

10. augusta vakarā pulksten 20.00  Kārķu tautas namā  būs skatāma Hermaņa Paukša luga “Ar spaini pa galvu” amatierteātra “ Strops ”iestudējumā. Luga tapusi pagājušā gada sākumā un tā ir sarakstīta komēdijas žanrā. Slaucēja prāta zuduma brīdī iesit deputātam ar spaini pa galvu, taču šis pārpratums tiek atrisināts visbrīnišķīgākajā veidā. Kādā? To uzzinās tikai tie, kas atnāks noskatīties izrādi. “Starp tautu un deputātiem tomēr ir iespējama saskaņa. Vai arī - vienotība...” tā par šo iestudējumu saka tā autors H. Paukšs.

                   

11. augusta rīts pulksten 8.00 aizsāksies ar tradicionālo zolītes turnīru. 11.augustā no pulksten 12.00 - 14.00 pie skolas EKO klases Mazā Dabas bodīte (vietējo mājražotāju tirdziņš). Pulksten 12.00 pie skolas EKO klases sporta svētku atklāšana. Sporta svētkos būs komandu spēles, kā arī netrūks jautras aktivitātes visām paaudzēm, kas saistītas ar zaļu un lustīgu dzīvošanu, pulksten 18.30  Dabas koncertzālē sporta spēļu uzvarētāju apbalvošana, kuru kuplinās pārsteigumi.

 

No plkst. 19.00 spēlēs pūtēju orķestris no Igaunijas un Kārķu tautas nama deju kolektīvu dalībnieki izrādīs savus jaunos tērpus, kas iegūti realizējot ELFLA projektu “ Tautas tērpu un deju apavu iegāde Kārķu tautas nama deju kolektīviem”. Pēc tam Zaļumballē muzicēs  kapela “Vecie turnavieši”, Kārķu kapela “Senās skaņās”, īpaši viesi būs grupa “Vecie draugi” – tā ir ballīšu un kāzu kapela, kas virtuozi un eleganti spēlē vecos, labos zaļumballes gabalus - no "Jezupa" un "Čiepiņas" līdz "Vijolniekam", "Pīlādžkokam" un "Krizantēmām". Kapela "Vecie Draugi" dibināta 1982. gadā, aktīvi darbojās līdz deviņdesmito gadu vidum, kopā ar "Bet bet" plūcot laurus Mikrofona aptaujā. Veco Draugu vadītājs ir Guntis Urtāns (akordeons, balss), kopā ar viņu muzicē Ivars Erdmanis (balss, vijole), Ansis Pavasaris (klarnete), Aldis Āboltiņš (bass), Juris Korps (balss, bungas). Iepriekšējos sastāvos muzicējuši arī daudzi citi lieliski muzikanti.

 

Vietējie kārķēnieši:

  • Grupa “ SAVĒJIE”

Atbilstoši deju mūzikai grupas repertuārā ir gan šlāgermūzika, gan ziņģes, gan arī “ roķīgas ” dziesmas.

  • Kapela “ SENĀS SKAŅĀS”

Lai mūzikas instrumenti (akordeons un cītara) nestāvētu dīkā, 2017. gada rudenī Biruta Kalniņa un Inta Engere, šķirstot senās dziesmu klades atcerējās  melodijas, kuras skan no paaudzes uz paaudzi.

  • Kapela “VECIE TURNAVIEŠI”

Izpilda dziesmas, kas latviešu senākai paaudzei vēsturisko gadu gaitā ir kļuvušas mīļas kā ziņģes.

 

Būs īpašs muzikāls pārsteigums, kaut kas negaidīts, kas radies speciāli Zaļumballei, ko radījuši novada pašvaldības darbinieki.

 

Un īpašais viesis- grupa “VECIE DRAUGI”.

”Vecie Draugi” ir ballīšu un kāzu kapela, kas virtuozi un eleganti spēlē vecos, labos zaļumballes gabalus - no "Jezupa" un "Čiepiņas" līdz "Vijolniekam", "Pīlādžkokam" un "Krizantēmām". Kad Ivara vijole raud par visskaistāko meiteni, ko "ņemšu pie sevis un dzīvosim mūžu laimīgi", Gunta akordeons un baritons stāsta par brīvo meža meitu Čiepiņu, Anša klarnete pievieno virtuozas pasāžas, Alda basģitāra dimdina par noziedošām asterēm un ziliem viršiem un Juris šim muzikālajam virumam pieber bungu piparus, vienaldzīgo gluži vienkārši nav. 

 

Kapela "Vecie Draugi" dibināta 1982. gadā, aktīvi darbojās līdz deviņdesmito gadu vidum, kopā ar "bet bet" plūcot laurus Mikrofona aptaujā. "Vecie draugi" atkal sanāca kopā uzspēlēt 2017. gadā, lai kopā ar Stokholmas Spēlmaņiem uzstātos Eiropas Latviešu kongresā. Pēc tam sekoja Ģikšu danču nakts 2018. gada janvārī un darbs pie Alfrēda Vintera programmas, lai kopā ar Stokholmas Spēlmaņiem to celtu priekšā Dziesmusvētkos, Vērmanes dārza kapelu maratonā 6. jūlijā. 

 

Veco Draugu vadītājs ir Guntis Urtāns (akordeons, balss), kopā ar viņu muzicē Ivars Erdmanis (balss, vijole), Ansis Pavasaris (klarnete), Aldis Āboltiņš (bass), Juris Korps (balss, bungas). Iepriekšējos sastāvos muzicējuši arī daudzi citi lieliski muzikanti.

 

 

Zaļumballes runasvīrs  Jānis Rozītis, bet ēdienus, dzērienus un našķus gādās kafejnīca “Elizabete”.

 

Ieeja bez maksas.

Viss būs kā īstai lauku zaļumballei pienākas – bufete, bufetniece un lustīgas izklaides!

Uz tikšanos augustā! Gaidīsim ikvienu, kurš vēlas justies kā mājās un kā sendienās!

 

 

Kārķu pagasta svētku orgkomiteja

 

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.