30.04.2021
Valcēnieši spēlēs Starptautiskajā teātru festivālā Krievijā

No 28. līdz 31. maijam, Krievijā Saratovā, notiks 6. starptautiskais teātru festivāls “32. maijs”. Uz šo festivālu ielūgts arī Valkas pilsētas teātris ar Nikolaja Gogoļa pasaku pieaugušajiem “Veclaiku muižnieki”.

 

Iestudējuma režisors un scenogrāfs – Aivars Ikšelis. Lomā:

Evgenia Kozlova, Gunita Gendrjuka un Vilis Daņilovs.

 

Izrādes notiks krievu valodā.

  

Valcēniešiem savs iestudējums būtu jāspēlē Saratovas Lelļu teātra “Teremok” zālē, bet, saistībā ar covid-19 vīrusa izplatību un ceļojumu ierobežojumiem, Valkas pilsētas teātrim kā vienīgajam festivāla dalībniekam festivāla organizatori devuši atļauju spēlēt tiešsaistes režīmā.

 

Paldies par palīdzību Robertam Johansonam! 

 

Šajā 6. starptautiskajā teātru festivālā “32. maijs” piedalīsies teātru kolektīvi no Krievijas un Latvijas.

 

Nikolajs Gogolis (1809–1852) ir nozīmīgs ukraiņu izcelsmes krievu rakstnieks. Viņa literārā darbība tradicionāli tikusi saistīta ar reālismu, bet mūsdienās tā galvenokārt tiek aplūkota romantisma literatūras kontekstā.

 

Iepazinies ar savu elku Aleksandru Puškinu, viņš uzsāka aktīvāku literāro darbību, gūstot visnotaļ lielus panākumus, tos nostiprinot ar stāstu krājumu "Mirgoroda", kurā 1835. gadā ir nopublicēts stāsts “Veclaiku muižnieki”.

 

Valkas pilsētas teātrī šis ir otrais Nikolaja Gogoļa darba iestudējums, kas veltīts rakstnieka 210. gadu jubilejai.

 

Mūsu iestudējums veidots pēc stāsta “Veclaiku muižnieki” motīviem, kur divu laulāto dzīvesbiedru kopdzīve viņu ģimenes muižu pārvērtusi par veselu Visumu, kas pārpildīts ar mīlestību un rūpēm vienam par otru. Šajā muižā klētis vienmēr pārpildītas ar dabas veltēm, fajansa baltās krūzītes gaida ierodamies jaunus un jaunus viesus. Izrādes varoņi it kā lidinās savos sapņos, joko viens par otru, apspriež ģimenes sadzīvi. Viss uz skatuves norimst un zaudē savu apbrīnojamību, kad laiks, kas itin kā bija apstājies šajā idillē, sāk savu neapturamo skrējienu. 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas pilsētas teātra režisors

Aivars Ikšelis

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.