23.07.2021
Valkā apskatāma gleznotājas Elgas Grīnvaldes darbu izstāde “Personīgais laiks"

Valkā no 23. jūlija līdz 13. septembrim apskatāma gleznotājas Elgas Grīnvaldes darbu izstāde “Personīgais laiks”. Tā eksponēta divas vietās: pilsētas kultūras namā un novadpētniecības muzejā.

 

Izstādē atlasītas un izstādītas gleznas no Mākslas akadēmijas studiju laika līdz jaunākiem darbiem. Izveidojusies tāda koncentrēta retrospektīva, kur var redzēt mākslinieka darba ceļu šajā pieturā: manā dzimtā pilsētā Valka. 2021 gada vasara, Elga Grīnvalde.”

 

Lielākā daļa darbu ir eksponēta Valkas novadpētniecības muzejā. Te interesentiem ir arī iespēja noskatīties divas video filmas: Elgas Grīnvaldes gleznošana tiešsaistē (2017.g.; ilgums 8 min 45 s) un ieskats viņas izstādē “Tukšuma spēks” Daugavpilī Marka Rotko mākslas centrā 2020.gada 6.novembrī – 2021.gada 1.janvārī (2021.g.; ilgums 10 min 25 s).

 

Elga Grīnvalde ir valcēniete, kuras dzīve ir saistīta ar Rīgu. Viņa Valkā ir dzimusi, augusi, ieguvusi pamatizglītību un nav pazaudējusi savu saikni ar to joprojām. Te dzīvo viņai ļoti mīļi un tuvi cilvēki. Elgas pirmā personālizstāde bija Valkā 1996. gadā. Viņa piedalās Valkas novada mākslinieku darbu izstādēs.

 

E. Grīnvalde ir absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Stikla apstrādes nodaļu (1986). Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi mākslas bakalaura grādu (1998) un mākslinieka kvalifikāciju glezniecības apakšnozarē U. Daņiļevska glezniecības meistardarbnīcā (2000).

 

Elga Grīnvalde jau daudzus gadu ir pievērsusies tikai glezniecībai. Viņa strādā klasiski, ar eļļas krāsām uz audekla, izmantojot platās otas un špakteles, ar ko klāj vairākas kārtas uz audekla, iegūstot caurspīdīgus pārklājumus. Lieto arī eļļas krāsas ar metālisku spīdumu. Elga bieži atceras sava meistarklases vadītāja U. Daņilevska teikto: “Tev ir jāatbild par katru kvadrātcentimetru.

 

Gleznotāja paralēli radošajai darbībai ilgus gadus strādājusi arī par skolotāju.

 

E. Grīnvalde aktīvi piedalās dažādos mākslas projektos: izstādēs, simpozijos, plenēros utt.. 2020. gada beigās E. Grīnvaldei bija ikviena mākslinieka radošajā dzīvē nozīmīgs notikums – izstāde “Tukšuma spēks” Daugavpilī Marka Rotko mākslas centrā.

 

 Citējot Valkas pilsētas kultūras nama direktora A. Ikšeļa teikto, esat laipni aicināti “baudīt krāsu un domu skaitumu, kurš jāredz ikvienam gan Valkas pilsētas kultūras namā, gan Valkas novadpētniecības muzejā.

 

Valkas novadpētniecības muzejā

Rīgas ielā 64, Valkā

Otrdienās – piektdienās plkst. 11.00 – 18.00

Sestdienās, svētdienās plkst. 10.00 – 16.00

Ieejas maksa muzejā: 1,00 €;

pensionāriem, studentiem, skolēniem 0,50 €

Valkas novada izglītības iestāžu audzēkņiem ieeja muzejā ir bez maksas.

 

Valkas pilsētas kultūras namā

Em. Dārziņa ielā 8, valkā

Darbadienās plkst. 8.00 – 17.00

Ieeja bez maksas

 

Izstādes apmeklētājus pieņem atbilstoši valstī noteiktiem epidemioloģiskajiem drošības pasākumiem.

Aicinām sekot valsts iestāžu norādījumiem un aktualitātēm COVID-19 informatīvajā mājaslapā.

 

Informāciju sagatavoja:

Ligita Drubiņa,

Valkas novadpētniecības muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.