09.01.2020
Valkā – Artura Maskata “Ziemas festivāls”

Piektdien, 7. februārī plkst. 19.00 Valkas pilsētas kultūras namā uz koncertu/izrādi – “Mīlas svētība”, aicina Artura Maskata “Ziemas festivāls”.

 

“Mīlas svētība” ir veltījumu Rainim un Aspazijai - muzikālā izrāde/koncerts, kura veidota pēc Raiņa un Aspazijas dzejas motīviem.

 

Kopā ar komponistu Arturu Maskatu aktieri Maksims Busels un Jūlija Berngardte ir radījuši muzikāli poētisku Raiņa un Aspazijas mīlestības mozaīku – par Raiņa un Aspazijas mīlestību; par sievietes un vīrieša mīlestību; par mīlestību, kas pārveido un iedvesmo; par mīlestību – neizsmeļamu labā avotu, kas ir cilvēkā.

 

“Es teiktu – spēks maigumā un trauslumā, kas manuprāt ir būtiski šo divu lielo dzejnieku mīlas dzejā. Man liekas, Aspazija ir ne tikai pirmā dzejniece sieviete, bet pirmā tāda mēroga dzejniece Latvijā vispār. Tad nāk Rainis ar savām domām. Mīlas dzeju viņi abi rakstījuši visu mūžu,” saka komponists Arturs Maskats.

 

Aktieri viņa mūziku sauc par skaistu mirāžu, kura izgaist tikai izrādes/koncerta beigās.

Iestudējums veidots, izmantojot Raiņa un Aspazijas darbu fragmentus, viņu dienasgrāmatas, dzeju, vēstules un fragmentus no Roalda Dobrovenska grāmatas “Rainis un viņa brāļi”.

Izrādē/koncertā skan latviešu un krievu valodas.

“Man nācās pārskatīt Raiņa dzejoļus un atlasīt sev tuvākos un komponēšanai mīļākos,” stāsta Maskats. “Ar Aspaziju bija savādāk. Tā man pašam bija jaunatklājums.”

 

Ieeja - 5 eiro

 

Informāciju sagatavoja:

Izglītības un kultūras daļas vadītājs

Aivars Ikšelis

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.