09.03.2023
Valkas bibliotēkā gleznu un gliemežvāku kolekcijas izstāde

No 6. marta līdz 13. maijam Valkas bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļā aplūkojama gleznu un gliemežvāku kolekcijas izstāde “Daba dvēselei”.  

 

Izstādē apskatāmās dabas krāšņumu un daudzveidību cildinošās gleznas ir radījusi Limbažu novadā dzīvojošā Dagnija Līviņa. Ar dažādām radošām izpausmēm Dagnija ir aizrāvusies kopš mazotnes, bet gleznošanai uz audekla eļļas tehnikā viņa pievērsās, atgriežoties Latvijā pēc vairāku gadu prombūtnes ārzemēs. Doma esot bijusi uzgleznot pāris darbus, lai atpūstos, lai sakārtotu domas, bet process ieildzis. Lielākoties tiek gleznotas ainavas, jo daba ir avots, kur smelties enerģiju, atpūsties un ļauties pārdomām.

 

Eksponētie darbi tapuši laika posmā no 2019. – 2022. gadam. Vairākas no Dagnijas Līviņas gleznām bijušas pieteiktas dažādos starptautiskos mākslas konkursos. Augstāko vērtējumu viņa ieguvusi pērn - “Dali’s Mustache” mākslas konkursā ar darbu jūra melnbaltajā tehnikā. Šis darbs iekļauts arī ekspozīcijā Valkas bibliotēkā.

 

Gliemežvāku kolekcija ar dažnedažāda krāsojuma, izmēra un faktūras gliemežvākiem ir umurdzietes Natālijas Putniņas lolojums. Gliemežvāki Natālijai patikuši kopš bērnības, kad viņas īpašumā bija vien daži un ļoti maziņi. Viņas interese par gliemežvākiem pārtapa hobijā, kad tika mantota vīramātes gliemežu māju kolekcija.  Kā atzīst viņas dēls – šodien mammas krājumā ir vesels okeāns, kur lielāko no eksemplāriem grūti pat noturēt rokās. Tālākie gliemežvāki atceļojuši no Ķīnas, liela daļa pirkti un dāvināti, ir arī cilvēku veidoti. Pozitīva enerģija un prieks - tās ir emocijas, ko Natālija gūst ikreiz, pārskatot savu vērienīgo gliemežvāku kolekciju.

 

Apmeklējot izstādi, aicinām tvert sajūtas, ko ekspozīcijas autorēm sniedz viņu hobiji, un iedvesmoties savējiem. Izstādē apskatāmās gleznas pārsteidz ar savu teju fotogrāfisko reālismu un romantisku apcerīgumu, savukārt gliemežvāku kolekcijas vērienīgums ļauj ienirt šķietami bezgalīgajā ūdens pasaulē.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Andrējeva-Empele

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.