09.03.2023
Valkas pilsētas kultūras namā - Latvijas Nacionālās Operas mākslinieki Inga Šļubovska, Rinalds Kandalincevs un Ērika Millere

Ceturdien, 4. maijā plkst. 19.00 Valkas pilsētas kultūras nama lielajā zālē (Emīla Dārziņa ielā 8, Valkā) Baltā galdauta svētku ietvaros koncertā “Belkanto un verisma  VIRSOTNES” uzstāsies Latvijas Nacionālās Operas mākslinieki Inga Šļubovska, Rinalds Kandalincevs un Ērika Millere.
 
Valkas pilsētas kultūras nams, sadarbībā ar biedrību “Skatuves elpa” un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu, aicina visus uz koncertu “Belkanto un verisma  VIRSOTNES”.

 

Tajā izskanēs Doniceti, Pučīni un citu 19. gadsimta komponistu skaistākās operu ārijas un dueti.

 

Populāra operdziedātāja Inga Šļubovska-Kancēviča dzimusi Valkā.

2004. gadā absolvējusi maģistrantūru Latvijas Mūzikas akadēmijā. 2008. gadā kļuvusi par Latvijas Nacionālās operas solisti.

 

Papildus solistes darbam Latvijas Nacionālajā operā uzstājusies vairākos starptautiskos festivālos, kā arī dažādos koncertos un uzvedumos gan Latvijā, gan ārzemēs, tai skaitā Dānijā, Ungārijā, Kanādā, Igaunijā, Lietuvā un Monako. Sadarbojusies ar vairākiem māksliniekiem, tai skaitā Karelu Marku Šišonu, Arturu Maskatu, Pēteri Vasku, Sigvardu Kļavu u.c.

 

2009. gadā ieguvusi Latvijas Nacionālās Operas Labākās solistes gada balvu. 2017. gadā Tallinā uzvarējusi Trešajā PLMF vokālistu konkursā.

 

Baritons Rinalds Kandalincevs absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (2006.) un Norvēģijas Mūzikas augstskolu (2010). Vokālās prasmes papildinājis pie Džeimsa Makreja Hāgā, Nīderlandē, kā arī meistarklasēs pie Margaritas Gruzdevas, Evelīnas Tabas, Džojas Mamenas, Skota Veira, Barbru Marklundas u. c. Nominēts Lielās mūzikas balvai 2019 kategorijā Par izcilu sniegumu gada garumā, 2021. gadā saņēmis korporācijas Talavija dibinātāja Paula Saksa balvu operdziedātājiem.

 

Uz Latvijas Nacionālās Operas skatuves debitējis 2018./2019. gada sezonā Marsela lomā Dž. Pučīni operā Bohēma. Kopš tā laika interpretējis arī Silvio operā Pajaci, Klibo, Bluķakāku Spēlēju, dancoju, Žoržu Žermonu Traviatā, Jeļecki Pīķa dāmā, titullomu operā Simons Bokanegra un Horāciju Hamletā. Dziedātāja repertuārs aptver baroka, klasicisma, romantisma, verisma un mūsdienu opermūziku un kamermūziku. Viņš ir uzstājies Senās mūzikas festivālā, Siguldas opermūzikas svētkos, Oslo operas festivālā, Bauskas viduslaiku un renesanses mūzikas festivālā Vivat Curlandia! un citur. Sadarbojies ar diriģentiem Māri Kupču, Andri Veismani, Mārtiņu Ozoliņu, Jāni Liepiņu, Kasparu Putniņu, Māri Sirmo, Normundu Vaici, Atvaru Lakstīgalu, Endrjū Manci, Vladimiru Kiradžijevu, Aleksandru Viļumani, Erki Pehku, Deividu Šēmeru, Franku Emanuēlu Komti, Pedro Halfteru, Keriju-Linnu Vilsoni, Arvo Volmeru u. c.

 

Paralēli darbam Latvijas Nacionālajā operā Rinalds Kandalinces strādā kā vokālais pedagogs PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolā un kopš 2018. gada ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Senās mūzikas katedras un Vokālās katedras pieaicinātais docētājs.

 

Ērika Millere mācību gaitas sākusi J. Ivanova Rēzeknes mūzikas skolā un J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā. Ieguvusi bakalaura grādu JVLMA doc. Jura Žvikova un prof. Jura Kalnciema klasē un ar izcilību absolvējusi maģistrantūras klavierpavadījuma klasi, kur mācījās pie prof. Daces Kļavas. Prasmes papildinājusi meistarklasēs klavierpavadījumā pie prof. A. Novosovskas, prof. Aleksandra Bondurjanska, prof. Filipa Moola un prof. Valtera Mūra.

 

Kopš 2010. gada ir koncertmeistare JVLMA, šai pašā gadā uzsākusi darbu Latvijas Nacionālajā Operā kā solistu koncertmeistare. No 2010. līdz 2014. gadam – vokālās pedagoģes Anitas Garančas koncertmeistare. 2013. gadā ievēlēta JVLMA lektores amatā Koncertmeistaru katedrā.

2015. gada jūnijā Ērika Millere saņēma labākās koncertmeistares titulu IX Starptautiskajā Klaudia Taev  Jauno operdziedātāju konkursā Pērnavā un diplomu kā labākā koncertmeistare IV Starptautiskajā Jāzepa Vītola vokālistu konkursā.

 

Līdztekus darbam Operā un JVLMA Ērika regulāri sadarbojas un koncertē ar dziedātājiem – Elīnu Šimkus, Rihardu Milleru, Jolantu Strikaiti-Lapiņu, Kalvi Kalniņu, Mihailu Čuļpajevu, Marlēnu Keini, Jūliju Semjonovu, Lauru Grecku, kā arī ar Eviju Martinsoni un Krišjāni Norveli.

 

 

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties pie kultūras nama administratora/ kasiera, biļetes cena 5 EUR.

 

Informāciju sagatavoja:

Aivars Ikšelis,

Valkas pilsētas kultūras nama direktors

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.