09.06.2021
Valkas – Valgas 437.dzimšanas dienas programma

No 11. līdz 13. jūnijam Valka-Valga atzīmēs savu 437. dzimšanas dienu. 

 

Šajās dienās no asfalta plauks ziedi un ceriņi smaržos par spīti ierobežojumiem. Viss par godu Valkas – Valgas 437. dzimšanas dienai. Šīs būs iedvesmu dienas, lai mūsu pilsētu vēsturisko notikumu griežu pasaules padarītu interesantākas, lai ikvienā no mums iedegtu lielu degsmi dot dvēseles spēku ikvienam. Šajās dienās ar pieredzēm dalīsimies, lai viens otru spēcinātu.

 

Valkā

 

Piektdien, 11. jūnijā

 

 • plkst. 14.00 Sudraba karotīšu pasniegšana (tikai ar ielūgumiem)

 

 • no plkst. 16.00 līdz 20.00 Ģimeniska pastaiga pa zināmi nezināmo Valku un Valgu no Dvīņu pilsētas jaunā centra:

- spersim pastaigas pirmo pēdu ar sekojošu saldo kumosiņu

- apbrīnam muzikālās izstādes – “Lilles tērpu kolekcija” un “TLMS “Saulīte” lupatdeķu “Dzīves raibumi”

- noslēpumainiem mirkļiem muzikālo pavadījumu nodrošinās Arnis Graps, Līga un Ivars Reņģes

 

 • Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 9. klašu audzēkņu izlaidums

 

 • līdz plkst. 20.00 "Kafejnīcu vakars"

 

Sestdien, 12 jūnijā

 

 • no plkst. 8.00 – 14.00 Dzimšanas dienas tirgus Valgas – Valkas Dvīņu pilsētas centrā
 • Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 12. klašu audzēkņu izlaidums

 

Lielākā daļa pasākumu notiek Igaunijas pusē, jo Latvijā vēl aizvien aizliegti kultūras un sporta pasākumi. Ļoti ceram, ka vasaras otrajā pusē, 6.-8. augustā, varēsim sarīkot Pasaules valcēniešu dienas un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 101. gadadienas salidojumu ar plašu un interesantu programmu.

 

 

Valgā

 

10. -13. jūnijā par godu pilsētas 437. dzimšanas dienas atzīmēšanai Valgas pagasts aicina uz dārgumu medībām “Meklē un atrodi”. Valgas pilsētā un pagastā paslēpti dārgumi, norādes par dārgumu atrašanās vietām būs iespējams saņemt katru pilnu stundu (plkst. 12, 13 un 14) Valgas atvērtā jauniešu centra un Valgas pagasta Facebook lapā. Par katru dārgumu tiks sniegtas 3 norādes. Nosūtiet attēlu ar atrasto dārgumu uz valgaank@gmail.com vai Valgas atvērtā jauniešu centra “Facebook”. Papildus informācija valgaank@gmail.com vai pa tālruni +372 506 8250.

 

Ceturtdien, 10. jūnijā

 

 • plkst. 17.00 Igaunijas Republikas atdzimšanai veltīta ceļojošā izstāde “Uzmanību!” 1991 Sāc!” atklāšana Vabaduse ielā. Augustā apritēs 30 gadi kopš Igaunijas Republikas neatkarības atjaunošanas. Valgas cilvēku stāsti ir apskatāmi Valgas izstādē video un fotogrāfiju veidā.
 • plkst. 18.00 Atklāta radošo personību kopizstāde Valgas kultūras un interešu centrā.
 • plkst. 19.00 Valgas kultūras un hobiju centra priekšējā laukumā kopīga sadziedāšanās "Konnaoja krogs". Dziedi līdzi stila izklaides pasākumam, kuru rīko leģendārais vadītājs un dziedātājs Reets Linna. Viņu atbalsta Are Jaama un Tõnu Raadik.

 

Piektdien, 11. jūnijā

 

 • plkst. 13.00 Augusta Gailīša vārdā nosauktās novusa balvas pasniegšana Säde parkā pie Nipernādija statujas. Balva tiek piešķirta igauņu autoram par krāšņāko noveli, kurā vai nu ir daudz iztēles, piedzīvojumu un romantisku varoņu, gleznains attēlojuma stils, vai arī novelei ir lirisks nokrāsa. Balva tiek pasniegta kopš 2009. gada. Šogad balvu saņems Lauri Sommer par noveli “Pērlipydjad” (“Pērļu ķērāji"). Noskaņās bagātajā kultūras programmā uzstāsies muzikālā aktieris Imre Õunapuu un “Stand-up” komiķis Karl-Alari Varma. Intrigu radīs Igaunijas Jaunatnes literatūras biedrības diskusija par tēmu “Sestdien šī obligātā literatūra.”
 • plkst. 16.00  un 18.00 Valgas pilsētas ekskursija gida pavadībā (igauņu valodā). Pulcēšanās Valgas muzeja pagalmā. Lūdzam iepriekš reģistrēties priit@valgamuuseum.ee, tālr. +372 766 8863.
 • plkst. 19.00  Dzimšanas dienas koncerts Valgas Jāņa baznīcā, kurā tiks svinēta Valgas-Valkas pilsētas 437. dzimšanas diena. Uzstāsies Valgas mūzikas skolas audzēkņi, pedagogi un pagasta mūzikas kolektīvi. Koncerta ziedojuma ieņēmumi tiks izmantoti Valgas Jāņa baznīcas atjaunošanas atbalstam.
 •  plkst. 21.00  Jõekääru koncerts Pedeles pussalā. Jõekääru koncerts Valgā ir vasaras lielākais brīvdabas koncerts reģionā. Šogad koncerts notiek jau desmito reizi, tāpēc tas ir tradicionāls un publikas gaidīts notikums. Koncerta norises vieta ir ļoti īpaša, proti, koncerts notiek caur pilsētu plūstošās Pedeles upes pussalā. Ūdens, kas ieskauj pussalu, sveces, kas peld uz upes viļņiem, brīnišķīga akustika un spēcīga mūzika - rada fantastisku un unikālu vidi. Šī jubilejas koncerta formāts nedaudz atšķiras no iepriekšējiem. Uzstāsies divas ļoti jaudīgas un daudzveidīgas grupas - METSATÖLL un DAGAMBA. Kombinācija lieliski ilustrē Valgas-Valkas pierobežas pilsētu īpatnības. Tādējādi abas valstis pārstāv divas fantastiskas grupas, viena no Igaunijas un otra no Latvijas. Biļete 15 € tiek pārdota Piletilevi, bērniem līdz 7 gadu vecumam. bez maksas.

 

Sestdien, 12. jūnijā

           

 • plkst. 11.00  Valgas apriņķa ziemas spēļu 3 x 3 basketbola sacensības Priimetsa skolas ielas-basketbola laukumā.
 •  no plkst. 13.00  līdz 15.00  riteņbraukšanas orientēšanās sacensības “Valgas piedzīvojumi uz riteņiem” Valgas pilsētas ielās. Sākums un beigas pie Valgas sporta halles. Iepriekšēja reģistrācija sacensību dienā līdz plkst. 10.00. Papildu informācija: valgaank@gmail.com, tālr. 506 8250. Skatīt sacensību instrukciju un reģistrācijas veidlapas www.valga.ee.
 • plkst. 19.00  Marijas Listras & Reigo Tammes koncerts Valgas Jāņa baznīcā. Biļete 5 EUR pārdošanā uz vietas, biļetes ieņēmumi nonāks baznīcas atjaunošanas fondā. Mēs pateicamies tiem labajiem cilvēkiem, kuri atbalstīja baznīcas galveno kāpņu atjaunošanu.


Svētdien, 13. jūnijā

 

 • plkst. 11.00  Igaunijas čempionāts pludmales cīņā Valgas Pedeles atpūtas laukumā pie Ramsi tilta.
 • plkst. 16.00  Livonijas jauniešu orķestra koncerts Valgas kultūras un interešu centrā.

 

IZSTĀDES VALGĀ:

 

 • no 11 jūnija līdz 31 jūlijam Valgas kultūras un interešu centrā radošo cilvēku kopizstāde.
 • No 11. līdz 13. jūnijam Izstāde "Brīvības un atbildības 30 gadi" Valgas kultūras un hobiju centra priekšējā laukumā. 20. augustā tiks atzīmēta Igaunijas neatkarības  atjaunošanas 30. gadadiena.
 • Valgas Militārais muzejs - tematiskais parks ir atvērts: C., Pk., Se., Sv. plkst. 9-17.
 • Valgas muzejs ir atvērts: T.-Se. plkst. 11-18, Pk. 10-15.

 

Informācija par Covid-19 ierobežojumiem Valgas pasākumos pieejama www.valga.ee

 

Valgas pasākumu programma tulkota izmantojot mašīntulkojumu

 

 

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.