02.12.2020
Ziemassvētku gaismas mūsu dzīves un darbavietā

Nemanot pienācis Adventes, tātad Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Šis gads ir ienesis savas korekcijas un ierobežojumus, bet nekādā veidā tas nevar liegt padarīt savu mājokli, darbavietu, pilsētu gaišāku un mirdzošāku. Jau uz valsts svētkiem pamanījām īpašus gaismas rotājumus logos un lodžijās. Pateicamies pirmajiem vēstnešiem!

 

Aicinām arī šogad Valkas pilsētas iedzīvotājus dāvināt gaismu sev un pilsētai. Vērtēsim izgaismotos dzīvokļu logus, balkonus, privātmājas, iestādes, uzņēmumus un organizācijas. Droši vien, ka daudzi iedzīvotāji, neatkarīgi no vērtētājiem, veidos savas gaismas kompozīcijas logos, balkonos, māju pagalmos, kokos, nojumēs un varbūt vēl kaut kur pavisam netradicionālās vietās. Ne vienmēr šīs gaismas ir ieslēgtas, un var gadīties arī nepamanītas. Tādēļ, ja kādam iedzīvotājam šķiet, ka kādā vietā ir  izveidotas īpaši skaistas gaismas, un ka to veidotāji ir pelnījuši uzslavu, labprāt uzklausīsim ieteikumus pa tālruni 29198900 vai e-pastā gaismas@valka.lv.

 

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, šogad nebūs izvietoti īpašie ierakstu žurnāli kultūras namā un bibliotēkā. Ieteikumus gaidīsim līdz 4.janvārim. Tradicionālā Gaismas pēcpusdiena ir plānota 2021.gada 15.janvārī (ja neturpināsies īpašie ierobežojumi), kopā ar bērnu literārā konkursa „Doma izgaismo vārdu” noslēgumu. Šajā pasākumā apbalvosim arī skaistāko un savdabīgāko gaisa dārzu veidotājus, kurus vērojām  vasarā un rudenī.

 

Pieminēšu vienu īpašu lodžiju mikrorajonā, kas bija izrotāta helovīnu laikā gan ar ķirbjiem, gan raganas slotu. Arī tā var  rotāties! Pa šiem gadiem nebija gadījies redzēt ziedošu lodžiju novembrī, valsts svētkos. Izrādās, ar alpu vijolītēm jeb ciklamenām tas ir iespējams, konkrēti Ausekļa iela 8. Par visiem apbalvotajiem ziņosim nākamajās Valkas Novada Vēstīs.

 

Īpaši čaklie un vērīgie gaismu vērotāji arī tiks uzaicināti uz pasākumu un saņems pārsteigumu balvas. Lai jums visiem gaišas domas, svētīgi darbi , redzīgas acis,  siltas un vēlīgas  sirdis. Priecīgu, gaišu un skaistu Ziemassvētku gaidīšanu!

 

 

Informāciju sagatavoja:

Mārīte Magone,

Biedrības „Valkas dāmu klubs” vadītāja

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.