01.03.2021
Otrais mācību cikls kopienu līderiem sāksies martā

Biedrība “Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs” aicina Alūksnes, Apes, Gulbenes, Smiltenes, Valkas, Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novadu aktīvos iedzīvotājus, kopienu esošus un topošus līderus - biedrību un nodibinājumu vadītājus, biedrus, brīvprātīgos, uzņēmējus, pašvaldību pārstāvjus kā pārvalžu vadītājus, tautas namu un bibliotēku vadītājus, sporta darba organizatorus, skolotājus, sociālos darbinekus, jaunatnes darbiniekus u.c. - piedalīties tiešsaistes mācību ciklā “Līderība rosīgām kopienām 2021”.

Nodarbībās tiks strādāts ar jautājumiem par cilvēku vajadzībām, vērtībām un motivācijām, kā līderim kopienu līderībā nepazaudēt sevi, savstarpējā dialoga, klausīšanās prasmēm un to nozīmi, par vietēju un globālu kopienu savstarpējo saikni, kā praktiski savā kopienā iedzīvināt jaunas idejas. Un šogad īpašs laiks tiks veltīts kopienu savstarpējās sadarbības iespējām. Mācību cikla dalībnieki būs aicināti attīstīt savas kopienu sadarbības iniciatīvas, saņemot arī materiālu atbalstu to īstenošanai.

Nodarbību cikls sastāv no piecām 3 stundas garām interaktīvām nodarbībām tiešsaistē, izmantojot Zoom platformu. Pēc katras nodarbības dalībniekiem tiks piedāvāti papildu informācijas resursi kā video materiāli, raksti, raidījumi, un viens izaicinājums, ko dalībnieki pēc savas izvēles varēs izzināt un izmēģināt līdz nākamajai nodarbībai.

Nodarbību plāns

  • 17.marts, pulksten 10.00 – 13.00. ES kopienā – individuālā līmeņa apzināšanās.
  • 24.marts, pulksten 10.00 – 13.00 ES-TU. Dažādība un dialogs.
  • 31.marts, pulksten 10.00 – 13.00 MĒS. Kopienas un to ietekme.
  • 7.aprīlis, pulksten 10.00 – 13.00 KOPIENAS izaicinājumi un iespējas.
  • 21.aprīlis, pulksten 10.00 – 13.00 SADARBĪBA. Savstarpējās sadarbības iespējas.

 

Mācību cikla programmu veido un nodarbības vadīs neformālās mācīšanās fasilitatore un koučs Ilze Zvejniece kopā ar mākslinieci Leldi Gustu, kura nodarbību dalībniekus aicinās savas kopienas vīzijas izteikt vairāk nekā vārdos.

Mācību cikla programma veidota, iedvesmojoties no Britu padomes (British Council) radītās un jau 77 pasaules valstīs veiksmīgi īstenotās programmas “Darbīgās kopienas” (Active Citizens). Pirmais šāds mācību cikls “Līderība rosīgām kopienām” notika 2020.gada vasarā. Tajā piedalījās 26 dalībnieki no 6 novadiem.

Apes novada domes projektu vadītāja un vairāku NVO aktīviste Daiga Bojāre par mācību ciklu saka: “Tā bija brīnišķīga iespēja pilnveidoties, izzināt, uzzināt un iedvesmoties. Man patika tas, ka caur visu mācību ciklu tēmu pēc tēmas, soli pa solim mēs visi dalībnieki atvērāmies arvien vairāk un vairāk. Katru nākamo tikšanos gaidījām ar nerimstošu interesi un atkalsatikšanās prieku. Īpaši patika katras nodarbības uzbūve, jo bija gan izzinošā daļa ar teorētisku ievirzi, gan praktiskā, gan arī relaksējošā, kur varējām sevi pavērot, sajust, izbaudīt, vienkārši būt, kas, manuprāt, arī bija ļoti svarīgi. Viennozīmīgi iesaku piedalīties un iedvesmoties, jo tikai mijiedarbojoties mēs augam un attīstāmies.”

Pieteikšanās atvērta līdz 11.martam, aizpildot pieteikuma anketu https://ej.uz/Lideribakopiena2021. Aicinām sekot līdzi informācijai biedrības Facebook lapā un mājas lapā www.aluksnesnvo.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Ilze Zvejniece,
mācību cikla vadītāja

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.