27.06.2017
Par reģionālo centru apvienības vadītāju atkal kļūst Vents Armands Krauklis  

Vakar, 26. jūnijā Rīgā notika biedrības “Reģionālo attīstības centru apvienība” (RACA) pilnsapulce, kurā vienbalsīgi par RACA valdes priekšsēdētāju atkārtoti tika ievēlēts Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, informē RACA apvienības padomnieks Rolands Pētersons.

         

RACA pilnsapulce par V. A. Kraukļa vietniekiem ievēlēja Dobeles novada domes priekšsēdētāju Andreju Spridzānu un Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu. Savukārt par RACA valdes locekļiem bez apvienības priekšsēdētāja un viņa vietniekiem tika ievēlēti Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis, Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks, kā arī Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods.

         

Vakardien notikusī RACA biedru pilnsapulce bija pirmā apvienības biedru tikšanās pēc pašvaldību vēlēšanām. Vēlēšanu rezultātā RACA ir pieci jauni biedri – Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Vējiņš, Balvu novada domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs, Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs, Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, kā arī Saldus novada domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš.

         

RACA biedri pilnsapulces ietvaros tikās ar Vides un reģionālās attīstības (VARAM) ministru Kasparu Gerhardu. Ministrs apsveica RACA biedrus ar ievēlēšanu un novēlēja sekmīgu darbu turpmākajos četros gados. K. Gerhards atzina, ka Vides un reģionālās attīstības ministrijai ir izveidojusies laba un konstruktīva sadarbība ar RACA biedriem, un izteica cerību, ka šī tradīcija turpināsies. Ministrs arī informēja RACA biedrus par šobrīd izstrādes stadijā esošo likumprojektu par pašvaldību sadarbības teritorijām, aicinot piedalīties ar saviem priekšlikumiem.

         

Biedrība “Reģionālo attīstības centru apvienība” (RACA) ir dibināta 2015. gadā. Tā apvieno 21 Latvijas novadu, kas Nacionālajā attīstības plānā definēti par reģionālajiem attīstības centriem, lai nodrošinātu to biedru sadarbību vienota viedokļa formēšanā attīstības, tiesiskajos, kā arī citos kopīgos jautājumos, un biedru interešu pārstāvību attiecībās ar privātām un publiskām institūcijām valsts un starptautiskajā līmenī.

         

Sīkāka informācija pie Reģionālo attīstības centru apvienības padomnieka Rolanda Pētersona, rolands[punkts]petersons75[uz]gmail[punkts]com vai mob. tālr.: +371 29157405

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Aksana Markoviča

Foto: Edijs Pālens, LETA. 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.