28.04.2021
Aicinām pieminēt ģenerāli Pēteri Radziņu un Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienu

2. maijā apritēs Latvijas armijas ģenerāļa, Lāčplēša kara ordeņa kavaliera Pētera Voldemāra Radziņa 141. dzimšanas diena. P. Radziņš dzimis 1880. gada 2. maijā Valkas apriņķa Lugažu pagasta “Jaunvīndedzēs”. Savu pirmo izglītību ieguvis vietējā draudzes skolā, tad sekoja mācības Valkas pilsētas reālskolā un Nelsona privātskolā. Apsverot turpmākās profesijas izvēli, P. Radziņš izšķīrās par militāro dienestu, kļūstot par neatkarīgās Latvijas armijas štāba priekšnieku, bet pēc tam arī par armijas komandieri. Neaizmirsīsim, ka trīs mirdzošās zvaigznes Brīvības piemineklī ir izcīnītas arī ar ģenerāļa Radziņa gudrību un varonību.

 

Tāpēc aicinām pieminēt Pēteri Radziņu, noliekot ziedus Valkā, Brāļu kapos pie pieminekļa Latvijas Atbrīvošanas cīņās kritušajiem novietotās stēlas vai dzimtas mājās “Jaunvīndedzēs”, Valkas pagastā.

 

Ievērojot valstī spēkā esošos epidemioloģiskās drošības nosacījumus, diemžēl, šogad izpaliks arī 4. maija svētku pasākumi. Tāpēc netiksimies kopīgā svētku koncertā vai pasākumā.

 

4. maijā aicinām, individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros, nolikt ziedus piemiņas vietās Valkā – pie monumenta "Veltījums Latviešu Pagaidu Nacionālajai padomei", pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa vai Brāļu kapos.

 

Pēc tam, savas mājsaimniecības ietvaros klāsim baltu galdautu un svinēsim mūsu neatkarību!

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.