28.04.2012
Aicinām uz „Meža dienu” pasākumiem Kārķos!

Ceturtdien, 3.maijā Kārķos norisināsies tradicionālās Meža dienas, veltītas dabas aizsardzības simtgadei. Meža dienu ieskaņai 2.maijā plkst.20.00 Kārķu baznīcā notiks mūziķa un dziesminieka Kārļa Kazāka koncerts.

Meža dienu atklāšana un svinīga karoga pacelšana būs 3.maijā plkst.9.00 pie pagasta pārvaldes ēkas. Pēc tam sekos izbraukšana uz objektiem – turpināt tīrīt Ķires krastus, ceļmalas, papildināt skolas ābeļdārzu ar augļu kokiem, strādāt pie vairākiem dižkokiem, sakopt Jaunkārķu muižas parku, Spiģu alas, Veckārķu ezera, baznīcas apkārtni un citas vietas. SIA „Labie koki” arboristi profesionāli sakops koku rindu gar ceļa malu no skolas līdz tautas namam un tautas nama parka kokus. Šo procesu aicināti vērot arī tuvējo pašvaldību speciālisti. Meža dienas pasākumu vadīs televīzijas žurnālists Uģis Joksts, kurš arī pats ir arborists un talkas laikā strādās kopā ar „Labo koku” komandu.

Kā jau tas īstai talkai pienākas – pēc kopīga darba būs kopīga maltīte un atpūta, kurā katrs varēs atrast kaut ko aizraujošu un interesantu. Darbosies „Zaļā koka” darbnīca, ko vadīs Latvijas Amatniecības kameras (LAK) priekšsēdētājs Vilnis Kazāks un Rīgas Tehniskās universitātes studenti. Zaļā koka darbnīcā tiks izgatavotas rotas un rotaļlietas, būs radošās darbnīcas. Vietējie jaunieši vadīs dažādas atrakcijas, piemēram – zābaka mešanas sacensības u.c., darbosies Rūķa Meža bodīte, pirmskolas vecuma bērni varēs gatavot dažādus dzīvnieciņus no čiekuriem. Pasākumu norisēs aktīvi iesaistīsies arī mazpulcēni.

Būs dažādi interesanti pārsteigumi, taču ir pasākumi, kuriem aicinām gatavoties jau tūlīt un tagad! Viens no tiem – Latvijā pirmās koka auto rotaļlietu sacensības. Idejas autors ir LAK priekšsēdētājs V.Kazāks, kurš šādā veidā aicina bērnus iemīlēt mežu un koku. „Dosim iespēju bērniem no dabiska koka gatavot interesantas lietas un tā meža un koka burvība daudziem iepatiksies,” teic V.Kazāks. Lai piedalītos sacensībās, uz pasākumu aicinām ņemt līdzi pašu izgatavotos koka auto un arī dažādas koka rotaļlietas, lai piedalītos izstādē! Aicinām no ekoloģiskiem materiāliem gatavot mazas laivas un plostus, ar kuriem piedalīties izstādē un pēc tam kopīgi pludināt pa Ķiri! Visas dienas garumā ikvienam meža īpašniekam būs iespēja konsultēties ar Meža konsultāciju centra Ziemeļvidzemes nodaļas vadītāju Andri Vīru par meža apsaimniekošanu un atbalsta iespējām. Pasākumu kuplinās pagasta pašdarbnieki, vakarā uz balli tautas namā aicina Valkas ģimnāzijas jauniešu mūzikas grupa „Most Wanted”.

Liels paldies visiem Kārķu Meža dienu atbalstītājiem: Valkas novada domei (priekšsēdētājs Kārlis Albergs), AS Latvijas valsts meži Austrumvidzemes  mežsaimniecībai (izpilddirektors Andrejs Lācis), AS Latvijas Finieris (ģenerāldirektors Uldis Biķis), Dabas aizsardzības pārvaldei (ģenerāldirektors Jānis Strautnieks), Valsts meža dienests Valkas mežniecībai (mežzinis Jānis Jaunslavietis), SIA „Mārupes Siltumnīcas” (valdes priekšsēdētājs Jānis Bērziņš), SIA „Jaunrozēni” (valdes locekle Mārīte Kalniņa), SIA „Grācija X” (valdes priekšsēdētājs Jānis Ērglis), SIA „A.G.V.” (valdes priekšsēdētājs Gunārs Vīksne), Z/S „Jasmīni” (Edmunds Juškevičs), Z/S „Kalnstāles” (Mirdza un Jānis Porīši), Z/S „Auri” (Mārtiņš Pētersons), piemājas saimniecības īpašniecei Vinetai Vīksnai, Latvijas Amatniecības kameras priekšsēdētājam Vilnim Kazākam, Latvijas Lauku tīklam (sekretariāta vadītājs Edgars Linde).

3.maijā visi mīļi gaidīti Kārķos, lai raženi pastrādātu un kopīgi atpūstos – viss notiks par prieku dabai un cilvēkiem! Nāciet un aiciniet līdzi radus, draugus un ģimeni!

 

Papildus informācija Kārķu pagasta sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Pilskalne, 26391447

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.