13.07.2016
Aizritējusi 3. Valkas novada Lauku diena

12. jūlijā aizvadīta 3.Valkas novada Lauku diena. Šoreiz interesentus savā saimniecībā uzņēma Mārtiņš un Līvija Kreiļi no Ērģemes pagasta zemnieku saimniecības “Dambīši”. Uz ērģemiešu mājām bija sabraukuši vairāk nekā 50 cilvēki gan no Valkas, gan no kaimiņu novadiem.

 

Lauku diena iesākās ar semināru, ko atklāja “Dambīšu” saimnieks Mārtiņš. Pagājušajā gadā Vidzemes un Latgales graudaudzētāju kooperatīva “VAKS” rīkotajās Lauku dienās Kreiļu saimniecībai tika dota iespēja 46 ha platībā izmantot kooperatīva sadarbības partneru sniegtos augu aizsardzības līdzekļus un minerālmēslus.  Seminārā “Dambīšu” saimnieks atklāja, ka ieguldījums ir atmaksājies. Savus komentārus par rezultātiem sniedza arī “VAKS” agronome Zinta Jansone, augu aizsardzības līdzekļu piegādātāja “Syngenta” reģionālais tirdzniecības pārstāvis Dāvis Pundurs un SIA “Bayer” agronome Ineta Aispure.  Pēc semināra notika Mārtiņa un Līvijas zemnieku saimniecības sējumu apskate, analīze un ražas prognoze. Kā atzīst Valkas novada kooperācijas speciāliste Sniedze Ragže, 2016. gada ziema bija liels pārbaudījums mūsu pusē, un sausais pavasaris traucēja vasarāju dīgšanu un attīstību. Neskatoties uz to, graudkopjos nezūd optimisms un darba spars. Iesāktais ir jāturpina, kā arī jāmeklē aizvien jaunas pieejas saimniekošanai.

 

Pēc sējumu apskates Lauku dienu dalībnieki devās nelielā ekskursijā uz Ērģemes pilsdrupām, kuras joprojām ir rekonstrukcijas gaitās. Vēlāk Lauku dienas dalībniekus uz gardām pusdienām aicināja “Dambīšu” nama māte Līvija kopā ar meitu Līvu.  Maltītes laikā novada zemnieki ar interesi uzklausīja viens otru, dalījās pieredzē par šī gada darbiem un ražu. Pateicības vārdus Lauku dienu namatēvam Mārtiņam Kreilim bija ieradies teikt Valkas novada domes izpilddirektors Aivars Cekuls.

 

Pirmā Valkas novada Lauku diena notika 2014. gadā Vijciema pagasta Z/S “Piekalnes” pie Ināras Pakalnes, pagājušo gadu visus novada graudkopjus laipni savā sētā uzņēma Z/S “Kalnieši” saimnieki Inese un Jānis Anžes.

 

Valkas novada domes kooperācijas speciāliste Sniedze Ragže cer, ka laika gaitā, šis pasākums kļūs plašāks. Tajā varētu piedalīsies ne tikai zemnieki, bet visi lauku uzņēmēji.

 

Informāciju sagatavoja Evija Smane

Valkas novada Lauku diena Ērģemes pagasta "Dambīšos" (E.Smane)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.