11.08.2016
Apciemo Valkas novada mājražotājus

9.augustā Valkas novada domes kooperācijas speciāliste Sniedze Ragže, lauku tūrisma speciāliste Sandra Pilskalne, Tūrisma informācijas biroja vadītājs Dainis Čapiņš un sabiedrisko attiecību speciāliste Aksana Markoviča viesojās pie Valkas novada mājražotājiem, lai atjaunotu un papildinātu Valkas novada domes un Tūrisma informācijas biroja mājaslapas ar informāciju par nozīmīgākajiem mājražotāju apskates objektiem mūsu novadā.

 

Tepat netālu no Valkas, 1.5 km no Zāģezera atrodas piemājas saimniecība “Kalnbundas”, kur piedāvā aktīvo tūrismu. Interesentiem pieejama kempinga un ugunskura vieta, kā arī izjādes ar zirgiem profesionāles Laimas Lāces uzraudzībā. Ziemas sezonā ir iespēja pavizināties zirgu vilktās ragavās. Ja ir vēlme apgūt iemaņas jātnieku sportā, šī ir īstā vieta, kur treneris jūs izskolos par kārtīgu jātnieku. Kontaktpersona: Laima Lāce, laima_lace321[uz]inbox[punkts]lv, tālrunis +371 26543796.

 

Ērģemes pagasta “Dambīšos” saimnieko audēja Līvija Kreile, viņa pieņem individuālos pasūtījumus. Vasarā aušanai atliek mazāk laika, jo Līvijas diena kopā ar ģimeni paiet pašu zemnieku saimniecības darbos, bet ziemā gan, mājražotāja pievēršas savai “sirdslietai”, izgatavo austas segas, villaines, tautiskos brunčus un svārkus, galda salvetes, dīvānu un krēslu pārvalkus, plecu apmetņus, puišu un vīriešu taureņus, u.c. Kontaktpersona: Līvijas Kreile, livijakreile5[uz]inbox[punkts]lv , Tālrunis: +371 26673551.

 

Kārķu pagasta “Jaunrozēnu” īpašnieki Mārīte un Ģirts Kalniņi plāno septembrī piesaistīt tūristus ar Veckārķu muižas ledus pagraba izrādīšanu. Tūrisma objektam pašlaik top jaunas durvis un trepes. Interesentiem būs iespēja iepazīt galdnieku darbarīku kolekciju un nobaudīt seno Kārķu nacionālo ēdienu “plakšu putru”. Šī burvīgā un interesantā objekta īpašnieki nākamajā sezonā plāno tūristiem piedāvāt ne tikai leduspagraba un muižas ēku apskati, bet arī telts un ugunskura vietas, būs iespēja iegādāties amatniecības izstrādājumus. Brīvajā laikā Mārīte auž krāsainu lupatu deķus, kurus turpat var arī iegādāties. Kontaktpersonas: Mārīte Kalniņa, Ģirts Kalniņš, Kārķu pagasts “Jaunrozēni”, marite[punkts]kalnina[uz]inbox[punkts]lv,kalnains_girts[uz]inbox[punkts]lv, tālrunis: +37128619997.

 

Kārķu pagasta piemājas saimniecības “Lejnieki” īpašniece Balva Ziediņa nodarbojas ar dažādu mājas sieru izgatavošanu. Saimniecei ir ilgstoša pieredze, strādājot piena lopkopības un graudkopības nozarē. Šobrīd saimniecība mainījusi darbības virzienu un uzsākusi mājražošanu - viss piens, kas iegūts no gotiņas vārdā Saule, tiek pārstrādāts, gatavojot sieru ar dažādām piedevām (dillēm, baziliku, papriku, ķimenēm u.c.), siera bumbiņas un biezpienu. Piedāvājumā ir arī svaigpiens. Tūristiem un visiem, kuriem interesē siera pagatavošanas process, ir iespēja piedalīties siera siešanas procesā, degustācijās, produkcijas iegādē. Kontaktpersona: Balva Ziediņa, iepriekš pieteikties pa tel. +371 28396672.

 

Piemājas saimniecības “Rudzīši” īpašnieku Annas Tropas un Artura Bērziņa saimnieciskās darbības virzieni ir ļoti daudzveidīgi. Saimniecība nodarbojas ar dažādu mājputnu (dažādu sugu vistu, zosu, pīļu) un mājdzīvnieku audzēšanu, piedāvā putnu dārza un mājdzīvnieku apskati. Kā viens no interesantākajiem apskates objektiem ir sprogainās “Mangalica” cūkas, kas tautā iesauktas arī par aitu cūkām. Tās ir izturīgākas par parastajām cūkām, un saimnieki nākotnē uz šādu eksotisku dzīvnieku turēšanu raugās cerīgi. Saimniecībai ir inkubators un līdz ar to putnu dažādību viņi papildina iegādājoties dažādu putnu sugu olas. Ekskursantiem ir arī iespēja iegādāties olas. Pie tam saimniecība arī nodarbojas ar malkas sagatavošanu un piegādi klientiem, piedāvā kokmateriālu izvešanas pakalpojumus, auto diagnostiku un remontu. Kontaktpersona: rudzisi47[uz]inbox[punkts]lv, Anna Tropa, +37129718433, Arturs Bērziņš, +37129723323.

 

Valkas novada speciālisti turpinās iepazīties arī ar citu pagastu mājražotājiem, sniedzot informāciju par interesantākajiem, nozīmīgākajiem mājražotāju apskates objektiem Valkas novadā.

 

“Mums mājražotāji ir ļoti svarīgi. Uzskatu, viņu darbs ir neatņemama sastāvdaļa kopējā Valkas novada attīstībā un popularizēšanā. Ar šādu informāciju varēsim piesaistīt tūristus un tas ir galvenais mērķis. Obligāti turpināsim strādāt šajā virzienā”, skaidro lauku tūrisma speciāliste Sandra Pilskalne.

 

 

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciāliste Aksana Markoviča

 

 

Pie Valkas novada mājražotājiem (A.Markoviča)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.