27.07.2012
Atsaucoties uz publikāciju laikrakstā "Ziemeļlatvija"

Atsaucoties uz laikrakstā „Ziemeļlatvija” 26.jūlijā publicēto rakstu „Vai turpmāk Valkā būs tikai viena banka?”, savu skaidrojumu sniedz Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs.

Saprotu iedzīvotāju satraukumu, arī pašvaldībai šis jautājums ir aktuāls. Nevaru piekrist tam, ka pašvaldība neko nav darījusi. Sarunas ar bankām sākās brīdī, kad bankrotēja Latvijas Krājbanka. Arī pašvaldībai šajā bankā palika ceļu fonda līdzekļi un to atgūšana ir apšaubāma. Ir bijušas sarunas par iespēju Valkā atvērt Swedbank norēķinu centru. Ilgi gaidījām atbildi un patreiz tā ir tāda, ka norēķinu centru Swedbank neatvērs, bet būs pakalpojuma sniegšanas vieta, kur bankas darbinieki 2 vai 3 reizes nedēļā konsultēs un pieņems apmeklētājus, līdzīgi kā tas bija līdz šim veikalā „Top”. Protams, ka pašvaldību neapmierina situācija, kad tiek likvidēti divu banku norēķinu centri, kas sniedz pakalpojumus gan juridiskām, gan fiziskām personām, tāpat arī rīkojas ar skaidru naudu.

Notiek sarunas arī ar citām bankām, piedāvājot iespēju atvērt Valkā norēķinu centru un sniegt savus pakalpojumus, ir izzināts arī potenciālais klientu daudzums un iedzīvotāju kredītportfeļa aptuvenie lielumi. Patreiz tam ir ļoti izdevīgs laiks, jo ir brīvas Krājbankas telpas (gan Raiņa ielā, gan Rīgas ielā). Brīvas būs arī Hipotēku bankas telpas. Cik man ir zināms, tad Swedbank tās neplāno pirkt un pārņemt. Arī mums kā pašvaldībai ir būtisks šis norēķinu centrs, jo ir jādomā arī par pašvaldības naudu, kas ir bankā. Mums ir svarīgi lai uz vietas būtu šie norēķinu centri, lai tajos varētu risināt visas banku operācijas, ieskaitot darbības ar skaidru naudu. Šīs sarunas ar bankām notiek nepārtraukti, bet kamēr nav pilnīgas skaidrības par rezultātu, tas netiek popularizēts, jo gaidām konkrētas atbildes. Mēs nevienai bankai nevaram uzlikt kā pienākumu atvērt šeit norēķinu centru. Tas nav iespējams, jo tās ir komercsabiedrības. Ar skaitļiem un attīstības tendencēm mēs cenšamies bankām pierādīt to, ka šeit ir iespējas strādāt ne tikai vienai bankai un norēķinu grupai, bet vairākām. To ir pierādījusi līdzšinējā dzīve, jo gan Latvijas Krājbankas, gan Hipotēku bankas darbībā ir bijis pietiekami daudz klientu un pietiekoši daudz kredītņēmēju. Turpināsim strādāt pie tā, lai norēķinu centrs Valkā būtu. Arī deputāti ir ieinteresēti šī jautājuma pozitīvā rezultātā.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.