24.02.2015
Cer atrast risinājumu Valkas un Valgas problēmām

Piektdien, 20.februārī Helmes pašvaldībā, Valgas apriņķī, Igaunijā notika Latvijas un Igaunijas Republiku Starpvaldību komisijas sēde. Tās laikā tika pārrunāti abu valstu divpusējās sadarbības jautājumi un turpmākās sadarbības attīstības virzieni. Sēdi vadīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrs Kaspars Gerhards un Igaunijas Republikas iekšlietu ministrs.

Valkas pašvaldību pārrobežu sadarbības veicināšanas darba grupā par sociālajiem, veselības aprūpes un glābšanas pakalpojumiem pārstāvēja domes vadītājs Vents Armands Krauklis.

Priekšsēdētājs pastāstīja, ka intensīvās sarunās izdevies panākt, ka, faktiski, visas Valkas un Valgas aktuālās problēmas tiek iekļautas abu valstu Starpvaldību komisijas darba kārtībā, kas gan nenozīmējot ātru problēmu risinājumu, jo darbs komisijā rit lēni.

“Labā ziņa ir tā, ka panācām to, ka tiks veidota speciāla apakšgrupa tieši darbam ar Valkas un Valgas problēmām”, uzsvēra V.A.Krauklis. “Ceram, ka tas būs formāts, kas ļaus ātrāk virzīties uz priekšu, jo ir problēmas, kas jau desmit gadus tiek apspriestas, bet tā arī līdz šim brīdim risinājuma nav”.

Viņš arī pozitīvi vērtē to, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards ir norādījis, ka ir jāmeklē veidi, kā valstis vienotos problēmu risināšanā, jo dvīņu pilsētu situācija ir īpaša.

V.A.Krauklis piebilda, ka jāpagaida vēlēšanu rezultāti Igaunijā, jo, iespējams, ka pēc tām Igaunijas pusē būs cits ministrs. Ministra nostāja vai ieinteresētība ir būtiska, lai attiecīgā ministrija tālāk rīkotos.

“Neliels solis ir panākts arī par kustību medicīnas jomā. Veselības ministrija (VM) ir atzinusi, ka atsevišķu diagnožu gadījumā ātrās palīdzības brigāde varētu vest pacientus uz Valgas slimnīcu. Diemžēl vēl nav skaidras, kuras tās būs. Atsevišķs darbs būs jāiegulda individuālās pārrunās, jo secinājām, ka arī tas nebūs ātrs process. Tādēļ nākamnedēļ pats tikšos ar VM valsts sekretāri Solvitu Zvidriņu un mēģināšu runāt par iespējām to paātrināt”, skaidro Krauklis.

Izglītības, tūrisma un sporta darba grupas sarunu rezultātā starpvalstu līmenī tika paplašināts arī jautājums par Valgas arodskolas pieejamību pieaugušo pārkvalifikācijai nodarbinātības pasākumu ietvaros.

Darba grupas pārstāvis – Valkas novada domes Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas vadītājs Rolands Rastaks informēja, ka Latvija un Igaunija, tai skaitā Valka un Valga, sadarbosies īstenojot abu valstu simtgadēm veltītos pasākumus.

Informāciju sagatavoja Zane Brūvere

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.