02.08.2021
Igaunija iekļauta “dzeltenajā” sarakstā, bet uz Valkas-Valgas iedzīvotājiem turpina attiekties īpašais izņēmums

30. jūlijā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) tīmekļvietnē publicētajā Valstu sarakstā, uz kurām ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi, “dzeltenajā” jeb “Augsta riska Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas (ES/EEZ) valstis” sarakstā iekļauta arī Igaunijas Republika, jo 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedz. pārsniedzis 75 gadījumus.

 

Tas nozīmē, ka personām, kurām nav sadarbspējīga* vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, pēc ierašanās Latvijā ir jāievēro 10 dienu pašizolācija un pašizolācija un jāveic tests pirms iebraukšanas Latvijā.

 

Personām ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu NAV jāievēro pašizolācija vai jāveic tests.

 

Atgādinām, ka uz visiem Valkas novadā un Valgas pagastā (Igaunijas Republika) deklarētajiem iedzīvotājiem turpina attiekties īpašie nosacījumi.

 

Tas nozīmē, ka Valkas un Valgas iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso Latvijas Republikas sauszemes robežu ar Igaunijas Republiku NAV jāievēro pašizolācija vai jāveic tests, ja viņi nepārvietojas ārpus Valkas un Valgas pašvaldību administratīvajām teritorijām.

 

Vietējiem iedzīvotājiem, tāpat kā līdz šim ir iespēja šķērsot Latvijas – Igaunijas robežu un brīvi pārvietoties Valkas un Valgas pašvaldību teritorijās, reizi 30 dienās aizpildot anketu vietnē covidpass.lv.

 

 

* Saskaņā ar MK noteikumu 38.40 punktu līdz 2021. gada 1. septembrim atbilstību prasībām persona var apliecināt arī ar citu Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas valstī, Šveices Konfederācijā vai Apvienotajā Karalistē izsniegtu derīgu Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai veikta Covid-19 testa  apliecinājumu. Ieceļojot no valstīm, kas nav Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valsts, Šveices Konfederācija un Apvienotā Karaliste, testēšanas faktu var apliecināt ar testa rezultātu angļu valodā vai izceļošanas valsts valodā. Šie dokumenti var būt papīra vai elektroniskā veidā (viedierīcē).

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.