06.01.2017
Izmaiņas braukšanas maksā 14 SIA "VTU Valmiera" apkalpotajos garajos maršrutos

Turpinot vietējās nozīmes maršrutu autobusus tarifu vienādošanu, no 2017.gada 10.janvāra tiks mainīta braukšanas maksa 14 SIA VTU Valmiera apkalpotajos garajos maršrutos bijušajā Valmieras un Valkas rajonā. Braucot attālumu, kas ir garāks par 60 kilometriem, pasažieri par braucienu maksās lētāk. Izlīdzinot autobusu tarifus, pasažieri visā Latvijā par braucienu sabiedriskajā transportā maksās pēc vienādiem principiem, kā arī regulārajiem braucējiem tiks piedāvātas lojalitātes programmas.

 

Lielākajā daļā Latvijas vietējās nozīmes maršrutu autobusu tarifi tika izlīdzināti jau tarifu vienādošanas pirmajā posmā, tomēr reģionos, kur braukšanas maksa bija augstāka nekā vienotais tarifs, tika ieviests starpposms, nosakot, ka pilnībā tie tiks izlīdzināti gadu vēlāk, braukšanas maksas vienādošanas otrajā posmā. Tādējādi no 10.janvāra vairākos SIA VTU Valmiera apkalpotajos maršrutos, braucot attālumu, kas ir garāks par 60 kilometriem, biļetes cena samazināsies līdz pat 0,55 eiro. Savukārt braucot attālumu, kas nepārsniedz 60 kilometrus, biļetes cena nemainīsies.

 

Tarifu izmaiņas skars 14 maršrutus bijušajā Valkas un Valmieras rajonā: Nr.5423 Smiltene–Mežciems–Launkalne–Smiltene, Nr.6505 Valka–Aumeistari–Smiltene, Nr.6506 Valka–Gauja–Aumestari–Smiltene, Nr.6596 Smiltene–Rauza–Variņi–Smiltene, Nr.6597 Smiltene–Strenči–Smiltene, Nr.6611 Smiltene–Vidaga–Smiltene, Nr.6670 Valka–Ķemere–Ēvele–Valka, Nr.6686 Smiltene–Trikāta–Strenči–Smiltene, Nr.5427 Valmiera–Ēveles pienotava–Valmiera, Nr.6500 Valmiera–Mazsalaca–Rūjiena–Valmiera, Nr.6607 Valmiera–Mazsalaca–Rūjiena, Nr.6615 Valmiera–Pidriķis–Burtnieki–Valmiera, Nr.6631 Valmiera–Burtnieki–Eniņi–Valmiera un Nr.6689 Valmiera–Dikļu skola–Valmiera.

 

Autotransporta direkcijas izstrādātais vienotais tarifs tika noteikts tā, lai visi Latvijas iedzīvotāji neatkarīgi no viņu atrašanās vietas par braucienu sabiedriskajā transportā maksātu pēc vienādiem principiem. Izlīdzinot braukšanas tarifus visā valstī, ir iespējams turpināt veidot vienotu maršrutu tīklu, ieviest abonementa biļetes un vienotu vilciena un autobusa biļeti.

 

Pirms tarifu vienādošanas reģionālo autobusu maršrutu pārvadājumos pastāvēja 24 dažādi braukšanas tarifi un dažādi biļešu cenu noteikšanas principi, kas atšķīrās ne tikai pārvadātāju starpā, bet arī vienam pārvadātājam dažādās teritorijās.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

 

Papildu informācijai:

Zane Plone,

VSIA Autotransporta direkcija

Sabiedrisko attiecību vadītāja

Tālr.: + 371 67686485; + 371 28627003

E-pasts: zane[punkts]plone[uz]atd[punkts]lv

twitter.com/ATD_LV ; facebook.com/AutotransportaDirekcija

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.