08.03.2023
Kārķos, pieminot Golgāta ceļu, aicina uz interesantām sarunām ar viediem sarunu biedriem

Piektdien, 24. martā Kārķos notiks pasākums “Sliedes vēl klaudz...”, kas veltīts tiem, kuriem liktenis bija lēmis iet smago Golgāta ceļu. Pulksten 12.30 būs piemiņas brīdis pie Pelēkā akmens. Pēc tam pulksten 13.00 tautas namā tikšanās un sarunas pie tējas tases kopā ar ekspremjeru, politiķi Valdi Birkavu, vēsturnieku, režisoru, Saeimas deputātu Edvīnu Šņori, NATO izcilības centra vecāko drošības ekspertu Tomasu Pildegoviču.

 

Tā būs interesanta trīs paaužu diskusija par represijām un cerībām pagātnē, tagadnē un nākotnē. Visu trīs pasākuma viesu Valda Birkava, Edvīna Šņores un Tomasa Pildegoviča profesionālā un dzīves pieredze ir daudzveidīga, tā būs vērtīga mums ikvienam. Pasākumu noskaņu kuplinās muzikāli priekšnesumi.

 

Uz pasākumu aicināti represētie, viņu ģimenes, skolēni un ikviens, kuram svarīga Latvijas un pasaules vēsture, mūsu tautas liktenis vēstures krustcelēs.

 

1949. gadā no Kārķu pagasta uz Sibīriju izsūtīja 99 cilvēkus no 33 mājām, taču smago Golgāta ceļu gājuši arī vēl tie pagasta iedzīvotāji, kurus deportācijas skāra 1941. gadā, 1946. gadā un vēl vairākos citos gados.

 

Būsiet gaidīti, lai atcerētos mūsu tautas likteni, stiprinātu garu un bagātinātu dvēseli.

 

Informāciju sagatavoja:
Sandra Pilskalne

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.