16.02.2017
“Klīnikas DiaMed” atbalsts Valkas novadam pērn

Pagājušā gada 3.martā „Klīnika DiaMed”, kas specializējas diagnostikā, neiroloģijā un ortopēdijā, atklāja jaunas un mājīgas telpas Rīgā, Brīvības gatvē 214. Uz jauno telpu atklāšanu bija aicināti pašvaldību vadītāji, lai klātienē iepazītos ar klīnikas izveidoto atbalstu programmu reģionu iedzīvotājiem – iespēju muguras sāpju gadījumā vienam cilvēkam no reģiona veikt nepieciešamo operāciju bez maksas.

 

Aicinājumam atsaucās Valkas novada dome un Rīgas dome. Valkas novada priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, piedaloties svinīgajā klīnikas jauno telpu atklāšanā, kļūstot par Vidzemes palātas aizbildi, ieguva apliecinājumu Valkas novada domes ilgtermiņa sadarbībai ar ārstniecības iestādi, tādējādi garantējot, ka tieši kādam Valkas novada iedzīvotājam darba spējīgā vecumā ar ierobežotiem ienākumiem tiks  dāvāta iespēja veikt starpskriemeļu diska trūces  operāciju bez maksas.

 

Pavasarī un rudenī publicējot informāciju par „Klīnikas DiaMed” atbalsta programmu „Valkas Novada Vēstīs”, septembrī aicinājumam pieteikties uz bezmaksas operāciju atsaucās jauna 2 bērndārznieku māmiņa S.Kārkliņa, kurai muguras sāpes jau ilgāku laiku liedza strādāt. Kā paredzēja atbalsta programmas nosacījumi, konkrēto gadījumu par S.Kārkliņas atbilstību programmai pērn vērtēja  un atbalstīja Valkas novada domes Sociālo lietu komiteja.

 

Nu jau viss ir aiz muguras, arī pēcoperācijas periods un pārbaude šī gada janvāra beigās. Neiroķirurgs Jānis Šlēziņš ir veicis savu darbu godam. Viss ir noritējis veiksmīgi un S.Kārkliņa šobrīd ir sekmīgi spējusi atgriezties darba tirgū. Viņa notikušo atceras ar pozitīvām emocijām, uztver notikušo kā brīnumu, kā Dieva dāvanu, kas mūsdienās nemaz negadās tik bieži. Jaunā sieviete īpaši atzīmēja klīnikas darbinieku profesionalitāti, laipnību un gatavību palīdzēt.

 

Tēma par muguras operācijas nepieciešamību vienmēr raisa pārdomas, liek pārvarēt bailes, saņemt drosmi. Tieši „Klīnikas DiaMed” mediķu attieksme, skaidrojums par notiekošo, kā arī sniegtās atbildes uz jautājumiem S.Kārkliņai ir ļāvis justies droši un paļāvīgi, ka viss noritēs labi.

 

Ir patiess prieks, ka privāta klīnika, kas atrodas Rīgā, neaizmirst par reģioniem un atbalsta tos iedzīvotājus, kuriem uz brīdi veiksme uzgriezusi muguru. Novēlam „Klīnikai DiaMed” plaukt un zelt, lai  šādi realizētas programmas un projekti būtu arī turpmāk.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrības veselības organizatore

Edīte Balode

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.