01.12.2021
Igaunijā jauni robežšķērsošanas nosacījumi, bet uz Valkas un Valgas iedzīvotājiem turpina attiekties īpašais izņēmums

Jaunā Covid-19 omikrona paveida radīto draudu dēļ, Igaunijas Republikas valdība izdevusi rīkojumu, ka no šī gada 1. decembra iebraucējiem Igaunijā jāaizpilda īpaša ceļotāja anketa. Rīkojums būs spēkā līdz 16. decembrim.

 

Sarunā ar Igaunijas Veselības departamenta pārstāvjiem, tika apstiprināts, ka uz visiem Valkas novadā un Valgas pagastā (Igaunijas Republika) deklarētajiem iedzīvotājiem turpina attiekties īpašie nosacījumi.

 

Tas nozīmē, ka Valkas un Valgas iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso Latvijas Republikas sauszemes robežu ar Igaunijas Republiku NAV jāievēro pašizolācija, jāveic tests vai jāpilda iepriekšminētā ceļojuma anketa, ja viņi nepārvietojas ārpus Valkas un Valgas pašvaldību administratīvajām teritorijām.

 

Gadījumā, ja dodieties uz ārpus Valgas pagasta robežām, piemēram, uz Otepi vai Tallinu, tad robežšķērsošanas anketa ir nepieciešama.

 

Robežšķērsošanas deklarāciju var aizpildīt trīs dienas pirms ierašanās Igaunijā vai ierašanās dienā tīmekļvietnē: https://iseteenindus.terviseamet.ee/.

 

Pēc deklarācijas iesniegšanas uz e-pastu tiks nosūtīta aizpildīta veidlapa. Aizpildīto veidlapu nepieciešams saglabāt digitāli vai papīra formātā, lai nepieciešamības gadījumā to uzrādītu uz robežas.

 

Deklarāciju var aizpildīt arī papīra formātā.

Anketas drukai pieejamas šeit: igauniski (.docx), angliski (.docx), krieviski (.docx).

 

Papildinājums: Pēc 16. decembra anketu vairs nav nepieciešams aizpildīt tiem ceļotājiem, uz kuriem attiecas noteikumos atrunātie izņēmumi.

 

Aktualākie noteikumi pieejami šeit:

Angliski - https://www.terviseamet.ee/en/travelling-and-covid-19

Krieviski - https://www.terviseamet.ee/ru/koronavirus/poezdki-i-covid-19

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.