31.03.2014
Gaidāmas trešās koka auto sacensības Kārķos

30.aprīlī Kārķos - 3. Koka auto sacensības! Aicinām bērnus, jauniešus un pieaugušajos izgatavot no dabiska koka pašgājēju auto un piedalīties aizraujošās sacensībās. Tehniskiem noteikumiem - absolūti nekādu ierobežojumu! Auto detaļu izmēri, forma, krāsa, ...un viss pārējais...jūsu brīva izvēle. Labām lietām nav nekā lieka! Kā dzinējs - motors darbojas koka zars vai maikste, kura iztaisnojoties velk auklu, un tā griež asi ar riteņiem. Uzvar tālāk aizbraukušais! Skaidrs, ka visu izšķirs laba konstrukcija un stiprs „motors”! Kā tas notiek, var aplūkot…TVNET :: Online TV - Vidzemē sarīko koka auto sacīkstes.

Spēkrati tiks sadalīti klasēs pēc maiksts (dzinēja kārts) garuma – līdz 1 m; 1-2m; virs 2 metriem. Būs arī brīvā klase, jaunrade bez noteikumiem (brīvajā klasē tiek ieskaitīti arī auto ar vairākām dzinēja kārtīm). Tehniskais tiesnesis Latvijas Amatniecības kameras prezidents  Rīgas Tehniskās universitātes asociētais profesors Vilnis Kāzāks.

Katrā klasē pirmo trīs vietu ieguvējus apbalvos ar Latvijas Amatniecības kameras, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Izgudrotāju biedrības un Valkas novada domes balvām. Jauna pasaules rekorda uzstādītājam naudas balva 100 EUR.

Pagājušajā gadā Koka auto sacensības notika ne tikai Kārķos, bet arī vairākas reizes Rīgā, Valkā, Vijciemā. Vijciemietis Valdis Šaicāns Rīgā uzstādīja Latvijas rekordu - 34,2 metri.

Pulksten 12.00 – 13.00 tehniskā komisija (dzinēju kārts mērīšana); starta numura piešķiršana pie Kārķu pagasta pārvaldes, plkst. 14.00 sacensību sākums pie Kārķu sporta nama.

Sīkāka informācija: Pēteris Pētersons : 26280656 mob.t. peteris.petersons@ valka.lv . Kārķēnieši viesmīlīgi piedāvās naktsmājas no tālienes atbraukušajiem jau otrdienas vakarā. (Sandra Pilskalne 26068289 mob.t) Neskaidrības varat arī jautāt RTU studentei Madara Kosolapovai - madara[punkts]kosolapova[uz]inbox[punkts]lv un sekojiet vilniskazaks.blogspot.com www.kkdi.lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.