09.04.2021
Pārstrādājamo atkritumu vākšanas akcija “Pavasara EKO pietura” pie Tavām mājām

Aprīlī un maijā notiks pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta akcija “Pavasara EKO pietura”, kuras laikā pašvaldību apdzīvotās vietās tiks organizēti speciāli brīvdienu maršruti pārstrādei derīgā materiāla savākšanai.

 

Četras svētdienas - 25.aprīlī, 2.maijā, 9.maijā un 16.maijā būs iespēja tuvu mājām atbrīvoties no uzkrātiem pārstrādei derīgiem materiāliem.

 

EKO pieturas apkalpos divu atkritumu savācējmašīnu ekipāžas:

  • vienā mašīnā varēs nodot stikla pudeles un burkas,
  • bet otrā - makulatūru, kartona iepakojumu, saplacinātas plastmasas pudeles ar apzīmējumiem PET, HDPE, PP (izņemot pārtikas eļļas un kečupa pudeles), plastmasas kannas, kastes, spaiņus ar apzīmējumu HDPE, PP, tāpat polietilēna plēves ar apzīmējumu LDPE (izņemot skābbarības ruļļu plēves), kā arī metāla priekšmetus un iepakojumu.

 

ZAAO Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma: “Mēs attīstām pakalpojumu piedāvājumu un infrastruktūru, uzklausot savus klientus. Ikdienas sarunās un klientu aptaujās iedzīvotāji norāda, ka labprāt vēl vairāk iesaistītos iepakojuma nodošanā pārstrādei, ja vien  to varētu izdarīt maksimāli tuvu savai dzīves vietai. Šo akciju piedāvāsim novadu lauku teritorijās. Tās laikā redzēsim, vai attālums līdz iepakojuma nodošanas vietai ir noteicošais, lai cilvēks rīkotos videi draudzīgi. Vēršu uzmanību, ka pārstrādei derīgos materiālus pieņemsim bez maksas un šī ir iespēja šķirojot samazināt savas izmaksas par nešķirotu atkritumu nodošanu.”

 

Akcijā var piedalīties privātmāju un daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji, kā arī uzņēmumi un iestādes.

Izmanto iespēju un iesaisties! Tu vari būt zaļš!

 

EKO laukumu darba laiki un akcijas nolikums pieejami www.zaao.lv sadaļā Šķiroto atkritumus savākšana, kā arī informāciju var iegūt zvanot uz tālr. 64281250.

 

Pārstrādājamos atkritumus bez maksas ikdienā iespējams nodot EKO laukumos, EKO punktos vai izmantot individuāli dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu privātmājām, kas pieejams pilsētteritorijās un blīvi apdzīvotos pagastu centros.

 

Akcija ir spēkā tikai pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma ZAAO darbības reģionā.

 

Akcijas maršruts – Pieturas Valkas novadā

Datums

No plkst.

Līdz plkst.

Vietas nosaukums

Vietas apraksts

25.04.2021.

15.35

15.45

Sēļu pag.

Laukums pie daudzdzīvokļu mājām

 

02.05.2021.

11.20

11.35

Vijciema pag.

Centra laukumā

12.15

12.30

Ērģemes pag.

Laukums pie pagrieziena uz Turnu

12.45

12.55

Ērģemes pag.-Turna

Pie kultūras nama

13.15

13.25

Kārķu pag.

Centrā pie kultūras nama

 

Pilns maršurta saraksts ar visām plānotajām pieturām atrodams AKCIJAS NOLIKUMĀ

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Leimane

SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.