10.04.2015
Pārrunā nākotnes sadarbību ar AS "Pasažieru vilciens"

9.aprīlī Valkas novada domes priekšsēdētājs tikās ar AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētāju Andri Lubānu un Pasažieru pārvadājumu departamenta vadītāju Ivaru Zaļo.

Tikšanās mērķis bija pārrunāt nākotnes sadarbību, kā arī darīt zināmas pašvaldības vēlmes un ieteikumus, lai rastu visoptimālāko risinājumu, lai braucējiem būtu ērtāka un ātrāka nokļūšana gala mērķī.

“Labāks serviss un lielāks vilciena ātrums ir solis pareizajā virzienā”, sarunā pauda V.A.Krauklis, akcentējot, ka maršruts Rīga – Valga ir vienīgais starptautiskais reiss Latvijā. Nodrošinot ātru satiksmi, maršruts būtu īpaši pievilcīgs tūristiem, un tas varētu būtiski paplašināt pasažieru plūsmu maršrutā. Igaunija ir iecienīts tūristu gala mērķis Latvijā. Nodrošinot ērtu starptautisku satiksmi, kā arī pielāgojot lielākas atlaides grupu biļetēm, būtu iespēja būtiski kāpināt pasažieru skaitu.

“Ļoti svarīgi samērot vilcienu atiešanas un pienākšanas laikus, lai veidotos ērts savienojums arī ar Tartu un Tallinu”, uzsvēra Krauklis.

AS “PV” pārstāvji informēja, ka turpmāk plānots realizēt izmaksās efektīvāku un pasažieriem izdevīgu pārvadājumu grafiku atbilstoši pasažieru pieprasījumam, operatīvi sekojot līdzi plūsmas intensitātei un dinamikai. Tajā pašā laikā pielāgojot grafiku, lai braucēji laikus nokļūtu darbā vai mācību iestādēs.

A.Lubāns sarunā uzsvēra, ka AS “PV” sadarbība ar pašvaldībām būs vienmēr, norādot, ka vienmēr tiks meklēti labākie risinājumi pakalpojumu uzlabošanai. Jau šobrīd ar reisu, kas no Valgas atiet 4:55, Rīgā var nokļūt pusstundu ātrāk - 8:26.

Informāciju sagatavoja: Zane Brūvere

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.