23.07.2012
Piedalīsies Dvīņu pilsētu konferencē „Dizains – mūsu kopīga valoda”

No 3.līdz 7.augustam Somijā, Orimattila pašvaldībā notiks Twin Town (Dvīņu pilsētu) konference, kurā piedalīsies arī Valkas novada domes pārstāvji un jaunieši. Pasākums tiek organizēts saskaņā ar iepriekš noslēgto līgumu pašvaldību sadraudzības tīkla ietvaros un tradicionāli reizi gadā notiek pašvaldību pārstāvju un jauniešu tikšanās par konkrētu tematu. Šī gada pasākuma tēma ir „Dizains – mūsu kopīgā valoda” (Design – Our Common Language”).

Konferencē aicināti piedalīties 3 pašvaldības pārstāvji un 4 jaunieši no 10 pilsētām. Valkas novada domes 28.jūnija domes sēdē deputāti nolēma komandēt uz konferenci Valkas novada domes priekšsēdētāja vietnieku Viesturu Zariņu un Valkas novada domes deputātus Maritu Treijeri un Agri Simuli, kā arī Valkas ģimnāzijas audzēkņus Dolfu Gregoru Pavāru, Viktoru Volkovu, Ēriku Tomiņu un Mairu Šaku.

Gan jauniešiem, gan pašvaldības speciālistiem konferencei ir jāiesniedz iepriekš sagatavotas prezentācijas. Jauniešiem jāgatavo prezentācija par tēmu: Dizains ikdienas dzīvē savā kultūras vidē. Tradicionālās amatniecības pret jaunām inovācijām – kā tradicionāla dizainā parādās jauns dizains / ikdienas dzīves dizains. Savukārt pašvaldību administrācijas pārstāvjiem prezentācijas tēma ir: Ilgtspējīga attīstība dizaina nozarē. Iepazīstināšana ar vietējiem uzņēmējiem, kuri darbojas ar otrreizējām izejvielām un citiem dizaina materiāliem dizaina sfērā. Kāda veida ilgtspējīgi produkti un inovācijas tiem ir tagad un kāda veida vīzija tiem ir nākotnē. Kāds ir kopējais viedoklis par ilgtspējīgu dizainu?

Pasākums tiek finansiāli atbalstīts no Eiropas Kopienas programmas „Town Twinning”, uzturēšanās izdevumus Somijā apmaksā konferences rīkotāji. Transporta izdevumi braucienam uz Orimattilu tiks segti no novada domes budžeta līdzekļiem.

Valkas novada pārstāvji šādos pasākumos ir piedalījušies – 2009.gadā Zviedrijā, 2010.gadā Vācijā un 2011.gadā Slovākijā.

Papildus informācija
Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Gunta Smane, 64707478, 26463408

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.