30.07.2013
Piedalīsies ikgadējā Twin Town pasākumā

No 31.jūlija līdz 4.augustam Kobilnicā (Polijā) notiek ikgadējā Dvīņu pilsētu (Twin Town) konference, kuras tēma šogad ir „Vēja enerģija, saules enerģija, slānekļa gāze vai varbūt atoms? Mūsu enerģētikas nākotne vai drauds?”.

Pēc Kobilnicas pašvaldības uzaicinājumu, pasākumā piedalās 3 Valkas novada domes pārstāvji – Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Gunta Smane, Attīstības un plānošanas nodaļas Attīstības un projektu daļas vadītājs Ernests Lībietis un Attīstības un plānošanas nodaļas Attīstības un projektu daļas projektu vadītājs Eduards Ivļevs, kā arī 4 novada jaunieši – Līva Krastiņa, Germans Jakubs, Žanete Burkēvica un Ruslans Hodorkins.

Gan jauniešiem, gan pašvaldības speciālistiem konferencē ir jāsniedz tēmai atbilstošas, iepriekš sagatavotas prezentācijas. Jauniešiem konferencē būs jādalās pieredzē un jāizsaka savs viedoklis par enerģijas tēmu – Vai Jūs domājat, ka atjaunojamā enerģija ir mūsu nākotne un inovatīvie enerģijas avoti pilnībā apmierinātu mūsu ikdienas vajadzības, vai, gluži pretēji: mums nevajag atjaunojamo enerģiju, jo neatjaunojamie avoti, piemēram, ogles vai nafta pietiks? Kādi ir plusi un mīnusi, izmantojot inovatīvas metodes, iegūstot atjaunojamo enerģiju? Vai jūs varat iedomāties savu dzīvi bez enerģijas, bez mūsdienu augsto tehnoloģiju multivides ierīcēm, piemēram, viedtālrunis vai klēpjdators? Savukārt pašvaldību administrācijas pārstāvjiem prezentācijas tēma būs – Kā Jūs, kā pašvaldības pārstāvis, vērtējat enerģētikas situāciju Jūsu reģionā/valstī? Kuras metodes atjaunojamās enerģijas iegūšanā tiek izmantotas jūsu reģionā/valstī un kādi ir redzami rezultāti no tā (gan pozitīvi, gan negatīvi)? Vai ir kādi atjaunojamās enerģijas veidi, kas tika izmantoti Jūsu reģionā/valstī agrāk un kurus vairs nelieto, kāpēc (norādīt pamatojumu)? Kā Jūs redzat nākotni Jūsu reģionā/valstī, ja pašreizējie atjaunojamās enerģijas veidi tiks saglabāti, kādi ir ieguvumi no tā, un kādi ir draudi?

Konferencē piedalīsies pašvaldību pārstāvji un jaunieši no 10 pilsētām. Pasākums tiek organizēts saskaņā ar iepriekš noslēgto līgumu pašvaldību sadraudzības tīkla ietvaros un tradicionāli reizi gadā notiek tikšanās par kādu konkrētu tematu. Valkas novada pārstāvji šajos pasākumos ir piedalījušies jau vairakkārt: 2009.gadā – Zviedrijā, 2010.gadā – Vācijā, 2011.gadā – Slovākijā, 2012.gadā – Somijā. Pasākums tiek finansiāli atbalstīts no Eiropas Kopienas programmas „Town Twinning”, uzturēšanās izdevumus Polijā apmaksā konferences rīkotāji. 27.jūnija sēdē tika nolemts transporta izdevumus braucienam uz Kobilnicu apmaksāt no novada domes budžeta līdzekļiem

Papildus informācija
Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Gunta Smane, 26463408

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.