30.05.2019
Dvīņu pilsētas ValgaValka sāk kopīgi iepazīstināt ar reģionu

 

 

Ar Igaunijas – Latvijas programmas atbalstu, tiek veidots dvīņu pilsētas Valgas – Valkas centrs. Galvenais mērķis ir radīt atraktīvu un cilvēkiem draudzīgu risinājumu kopējai ārtelpai uz Igaunijas – Latvijas robežas Dvīņu pilsētā Valgā – Valkā. Projekta rezultātā Valgas – Valkas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem būs radīta unikāla teritorija, ko varēs izmantot ikdienā un kur varēs rīkot dažādus pārrobežu pasākumus, tādus kā Valgas – Valkas robežtirgus.

 

Projekta “Valgas-Valkas Dvīņu pilsētas centra attīstība” ietvaros norisināsies vērienīgi būvdarbi. Paredzēts izbūvēt gājēju tiltu ar šūpolēm pāri Varžupītei, centrālo laukumu ar skatuvi / nojumi un bērnu rotaļu laukumu, gājēju takas gar Varžupīti, pie Ramsi ūdensdzirnavām ierīkot kultūras un sporta aktivitāšu centru, kā arī Raiņa / Sõpruse ielu posmā no Latgales ielas Latvijā līdz Raja ielai Igaunijā pārveidot par gājēju ielu, tādējādi savienojot dvīņu pilsētas centrus.

 

Lai veicinātu pārrobežu aktivitātes un dvīņu pilsētas vienotību, projekta ietvaros ir plānots organizēt dažādus pasākumus, piedalīties dažādās mārketinga aktivitātēs un radīt jaunus kopīgus informācijas kanālus. Papildus fiziskām izmaiņām pilsētas ārtelpā, Valgas – Valkas attīstības projekts dod iespēju iepazīstināt ar ValgasValkas reģionu plašāku sabiedrību. Ar dažādu pasākumu un aktivitāšu palīdzību ValgaValka vēlas piesasitīt vietējos iedzīvotājus un tūristus atjaunotai pilsētai sirdij un palielināt teritorijas aktīvu izmantošanu, kā arī veicināt dažādu pakalpojumu pieprasījuma pieaugumu, kas radītu labu iespēju potenciālajiem investoriem un, tādējādi, nodrošinātu teritorijas ilgtermiņa attīstību.

 

Plānotais projekta budžets mārketinga aktivitātēm ir apmēram 60 000 EUR, no kuriem apmēram 51 000 EUR ir Igaunijas – Latvijas programmas finansējums. Lai sasniegtu uzstādītos mērķus, ir nepieciešams sadarboties ar dažādām organizācijām un uzņēmumiem. Kā viena no pirmajām mārketinga aktivitātēm ir Valgas pagasta valdes parakstītais sadarbības līgums ar Latvijas uzņēmumu SIA “Bumbierkoks” par jaunas kopīgas ValgasValkas mājas lapas izveidi.  Mājas lapas mērķis ir iepazīstināt vietējos iedzīvotājus, tūristus un potenciālos investorus ar dvīņu pilsētas iespējām. Mājas lapa sniegs informāciju par dažādiem tūrisma objektiem, pasākumiem, brīvā laika pavadīšanas iespējām, ēdināšanas vietām, naktsmītnēm u.tml. Jaunā mājas lapa būs gatava š.g. jūnijā. Papildus mājas lapai Valgas un Valkas pašvaldības ir radījušas  kopīgus sociālo mediju kontus Facebook: Visit ValgaValka un Instagram: Visit ValgaValka, kur informācija par pasākumiem reģionā tiks ievietota ikdienā.

 

 

Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

 

Informāciju sagatavoja:

Jana Putniņa

Attīstības un plānošanas nodaļas

Attīstības un projektu daļas vadītāja

 

 

foto: SIA “Bumbierkoks”

 

 

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.