22.11.2013
„Vecāku un bērnu skoliņa” Ērģemes pamatskolā

Vecāki, nu jau trešo reizi kopīgi ar psiholoģi Guntu Danci, jūtas droši, uzklausa un dalās savā pieredzē par lomām ģimenē un uzmanības deficītu mūsu bezgala steidzīgajā ikdienā. Par to, kā sev tik dārgo laiku padarīt par „vērtīgu”, arī atbildot uz neskaitāmajiem bērna jautājumiem, un kā veltīt laiku katram no ģimenes bērniem atsevišķi – tikai viņam vien!

Kā allaž nodarbības laiks ir par īsu, jo tik daudz gribās pajautāt un sagaidīt atbildes! Mierinājums - nākoša tikšanās vai individuālās sarunas ar izglītības psiholoģi katru ceturtdienu.

Nodarbība bērniem veltīta gaidāmajiem svētkiem – Latvijas dzimšanas dienai. Pirmsskolas skolotājas kopā ar bērniem pārrunā jau zināmo par Latviju. Bērni prot nosaukt savu dzimto pagastu, ciemu, dažas Latvijas pilsētas, upes, ezerus un galvaspilsētu Rīgu. Ar degsmi bērni dzied dziesmas, iet kustību rotaļās („Tornis”, „Seši mazi bundzinieki”). Pēc šīm aktivitātēm bērni veido Latvijas kontūrā radošu kopdarbu – atzīmē bērniem zināmās Latvijas vietas, pieraksta, izgrezno to ar putnu, dzīvnieku, koku, pilsētu un lauku skaistajām ainavām no žurnāliem un citiem iepriekš sagādātajiem materiāliem.

Radošo veikumu aplūko māmiņas, uzslavē bērnus par viņu zināšanām, samīļo atvasītes un kopā dzied tautasdziesmas par Latviju un tās skaistumu, iet rotaļās.

Rotaļu telpa arvien pieejama pirmsskolas vecuma bērniem ar vecākiem darba dienās no plkst. 15.00 līdz 18.00. 5.decembrī plkst.17.00 gaidīsim mazuļus un viņu vecākus kārtējā nodarbībā!

Aktivitātes Valkas novada Ērģemes pamatskolā tiek īstenotas Sorosa fonda – Latvija iniciatīvas „Pārmaiņu iespēja skolām” 2. kārtas „Skola kā kopienas attīstības resurss” 3. komponentes „Atbalsts pirmsskolas vecuma bērniem un viņu ģimenēm” projekta „Vecāku un bērnu skoliņas” ietvaros. Projekta budžets ir 996,00 EUR jeb 700,00 LVL. Projektu finansē Atvērtās sabiedrības fondi (Open Society Foundations), un tā ieviešanu atbalsta Sorosa fonds – Latvija. Plašāka informācija par Sorosa fondu – Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Olita Šauja

Ērģemes pamatskolas direktore

E – pasts: ergeme[punkts]skola[uz]valka[punkts]lv

Jauno māmiņu skoliņa Ērģemē
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.