23.04.2014
„Via Hanseatica“ gidi smeļas zināšanas par efektīvu ekskursiju vadīšanu un interpretāciju

Pienākusi kārta īstenot tūristu gidu mācību otro moduli, tāpēc no 23.-24.aprīlim Cēsīs pulcēsies potenciālie „Via Hanseatica“ tūrisma maršruta gidi, lai atsvaidzinātu un papildinātu  savas zināšanas kvalitatīvās mācībās. Šoreiz mācību modelis ietvers tādus tematus kā  efektīva interpretācija  un ekskursiju vadīšanas paņēmieni, turklāt klātesošajiem par „Via Hanseatica“ projektu un turpmākajām sadarbības iespējām stāstīs projekta „Via Hanseatica“ vadītāja Sille Talvet.

Mācību laikā uzmanība tiks pievērsta  grupas vadīšanas paņēmieniem, īpaši par ekskursiju vadīšanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tāpat tiks sniegts ieskats, kā veidot gida stāstījuma saturu, kā stāstīt stāstus un kā attīstīt spēju improvizēt, sekojot notikumiem ekskursijas laikā, noorganizējot iepriekš neplānotas, spontānas papildus aktivitātes.

 

 Dalībniekiem būs iespēja trenēties arī prezentēšanas mākslā, pievēršot uzmanību balss izmantošanas spēkam, dikcijas un mikrofona izmantošanai u.c.

Lai dalībniekiem sniegtās zināšanas paliktu prātā, tiks organizēts arī īpašs praktiskas dabas treniņš prasmju nostiprināšanai, ņemot talkā arī videokameru.

Savukārt mācību otrajā dienā vairāk uzmanība tiks vērsta jautājumam par to, kas gidam būtu jāzina par uzņēmējdarbību un kādas organizatoriskās prasmes būtu jāattīsta veiksmīgai pakalpojuma sniegšanai. Pirms svinīgas apliecību pasniegšanas mācību dalībniekiem, „Via Hanseatica“ gidi dosies  uz  Āraišu  arheoloģiskā muzejparku, kur pieredzēs kādu no praktiskiem  interpretācijas piemēriem.

 

Mācības organizē Vidzemes Plānošanas reģions sadarbībā ar SIA Nocticus, Nodarbības vadīs  Dr.geogr. Andris Klepers.

 

Par projektu “Via Hanseatica”

Projekts „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” tiek īstenots no 2012.gada janvāra līdz 2014.gada decembrim. Kopskaitā projektā darbojas 18 partneri un vairāk kā 20 asociēti partneri – pašvaldības, dažādas nevalstiskās un tūrisma organizācijas no Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Kopējais projekta budžets ir 1 803 966 eiro, no kuriem 90% jeb 1 623 569,66 eiro līdzfinansē Igaunijas-Latvijas-Krievijas Pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007.-2013.

Latvijā projektā iesaistījušās 6 novadu pašvaldības – Valkas, Strenču, Kocēnu, Cēsu, Siguldas, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība.  Vairāk: www.viahanseatica.info


Papildu informācija: Dagnija Ūdre projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, Mob.: +371 29219477, e-pasts: dagnija[punkts]udre[uz]vidzeme[punkts]lv , www.vidzeme.lv

Informāciju sagatavoja:

Anita Āboliņa,

Sabiedrisko attiecību speciāliste,

Vidzemes plānošanas reģions,

Mob.: +371 29454752,

E-pasts: anita[punkts]abolina[uz]vidzeme[punkts]lv; www.vidzeme.lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.