17.01.2018
Fiziskas aktivitātes sēdoša darba darītājiem Valkas pagastā

Fiziskas aktivitātes ieteicamas it īpaši tiem, kas lielāko dienas daļu pavada statiskā pozīcijā, tādā veidā gan uzlabojot savu veselības stāvokli, gan gūstot enerģiju ikdienai, gan radot pozitīvas emocijas un sniedzot labu piemēru apkārt esošajiem – gan ģimenes locekļiem, gan kolēģiem.

Ir vispārzināms fakts, ka pietiek vien ar 15 minūšu pastiprinātas fiziskas slodzes treniņu, lai uzlabotos cilvēka veselība.

 

Eiropas Sociālā fonda projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valkas novadā”, id.Nr.9.2.4.2./16/I/035, pasākuma “Fiziskas aktivitātes sēdoša darba darītājiem” ietvaros Valkas pagasta Saieta namā “Lugažu muiža” no 2018.gada 24.janvāra 1x nedēļā notiks vingrošanas nodarbības! (8 nodarbības)

Pirmā nodarbība – trešdien, 24.janvārī plkst.17.30.

 

Aicināts ikviens uzlabot stāju, pašsajūtu, veselību un noskaņojumu, apmeklējot vingrošanas nodarbības “Fiziskas aktivitātes sēdoša darba darītājiem”.

 

Nodarbības notiek BEZ MAKSAS!!!

 

 

Nodarbību garums 40 minūtes.

Nodarbības paredzētas cilvēkiem ar dažādu fizisko sagatavotību.

Nodarbības vadīs Ance Andrējeva – Empele.

Nodarbības sadalītas 2 ciklos:

Cikla nosaukums

Apraksts

1. Veselai mugurai (4 nodarbības)

Ciklā paredzēti vingrojumi, kuri orientēti uz korsetes un ķermeņa augšdaļas muskulatūras attīstīšanu un nostiprināšanu (vēdera, muguras, plecu un krūšu muskulatūras). Ciklā tiks izmantoti paklājiņi, hanteles un pretestības gumijas.

2. Koordinācijai un līdzsvaram (4 nodarbības)

Paredzēti vingrinājumi ar vingrošanas bumbu, kuru izpildei nepieciešama līdzsvara izjūta un kuri vērsti uz dziļās muskulatūras nostiprināšanu, ciklā paredzēts arī darbs ar koordināciju (pagriezieni, dažādi vingrinājumu izpildes ātrumi, vingrinājumu simetriska izpilde u.c.).

 

INFORMĀCIJAI – projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valkas novadā”, id.Nr.9.2.4.2./16/I/035, pasākuma “Fiziskas aktivitātes sēdoša darba darītājiem 2018.gadā” ietvaros plānotas arī vingrošanas nodarbības Ērģemes pagastā, Vijciema pagastā, Kārķu pagastā un Zvārtavas pagastā.

 

Ērģemes pagastā (8 nodarbības 1x nedēļā), kuras vadīs sporta speciāliste Ance Andrējeva – Empele un kuras sadalītas 2 vingrošanas ciklos – 4 nodarbības “Veselai mugurai” un 4 nodarbības “Koordinācijai un līdzsvaram”, plānots uzsākt 2018.gada 21.martā.

 

Ar 2018.gada februāri plānots uzsākt arī vingrošanas nodarbības Vijciema pagastā (8 nodarbības 1x nedēļā), kuras vadīs fizioterapeite Kristīne Komule. Nodarbības plānots sadalīt 3 vingrošanas ciklos – “Vesela mugura”, “Vesels kakls un galva nesāp”, “Možs un kustīgs” vai “Nūjošana”.

 

Informāciju sagatavoja:

Linda Zariņa,

Valkas novada domes Sabiedrības veselības organizatore

 

  

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.