04.05.2021
Iepazīstiet industriālās simbiozes un bioekonomikas biznesa modeļu labo praksi

Divi Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projekti “BIS - Baltijas industriālā simbioze” un “BalticBiomass4Value”, apvieno spēkus, lai iepazīstinātu ar aktualitātēm industriālajā simbiozē* un bioekonomikas biznesa modeļu ieviešanā, kas var palīdzēt Baltijas Jūras reģiona bioekonomikas sektora uzņēmumiem kļūt konkurētspējīgākiem starptautiskā mērogā, īpaši tirgos, kas augstu vērtē produktu un ražošanas ilgtspēju. Tāpēc Vidzemes plānošanas reģions aicina biznesa, pētniecības un publiskā sektora pārstāvjus piedalīties vebinārā par industriālās simbiozes attīstību un bioekonomikas biznesa modeļiem 2021. gada 26. maijā no plkst. 10:00 līdz 12:00.

 

Vebināra darba valoda – angļu valoda. Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes birojiem Baltijas valstīs.

 

Vebināra programmā:

 

  • Rīki industriālās simbiozes attīstīšanai;

 

  • Industriālās simbiozes labās prakses piemēri Ziemeļvalstīs (Kalundborgā (Dānija), Papīra provincē (Zviedrija), Sotenäs (Zviedrija)) un bioekonomikas biznesa modeļi;

 

  • Bioekonomikas biznesa modeļi fosilā kurināmā aizstāšanai ar biodegvielām, kā arī jauniem bioloģisko materiālu izmantošanas veidiem, kas nav saistīti ar enerģiju.

 

Pilnu pasākuma darba kārtību (angļu valodā) var lejupielādēt šeit.

 

Vebinārs ir bez maksas, taču ir nepieciešama iepriekšēja reģistrācija. Lūdzu, aizpildiet tiešsaistes reģistrācijas veidlapu šeit.

 

* Industriālā simbioze ir process, kurā rūpnieciska procesa atkritumi vai blakusprodukti kļūst par cita ražošanas procesa izejvielām. Šīs koncepcijas pielietošana ļauj daudz ilgtspējīgāk izmantot materiālus un veicina aprites ekonomikas izveidi.

 

Informāciju sagatavoja:

Kristaps Ročāns

Projekta “BalticBiomass4Value” vadītājs Vidzemes plānošanas reģionā

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.