09.04.2021
Projektu darbība J.Cimzes Valkas Mūzikas skolā (Nobalso arī Tu!)

Pēdējos gados J.Cimzes Valkas Mūzikas skolā ir uzsākta un aktīvi noris projektu rakstīšana un realizēšana. Pateicoties jau īstenotajiem projektiem, papildināta skolas materiālā bāze ar jauniem instrumentiem un veiktas daudzas radošas aktivitātes.

 

Arī šis psiholoģiski un organizatoriski nebūt ne vieglais gads mūzikas skolā ir iesācies cerīgi vairākos virzienos. Viens no tiem ir projektu darbība. Direktore Līga Veinberga šajā gadā paspējusi sagatavot un iesniegt divus projekta pieteikumus. Viens no tiem vēl gaida vērtējumu, bet otrs ir apstiprināts.

 

Valsts Kultūrkapitāla fonds atbalstījis projektu „Stīgu instrumentu iegāde J.Cimzes Valkas Mūzikas skolai”. Projekta mērķis ir uzlabot skolas piedāvājumu un papildināt skolā pieejamo instrumentu klāstu ar jaunām, labām vijolēm. Līdz šim lielākā daļa instrumentu tiek īrēti. Gada sākumā par skolas līdzekļiem iegādāta viena firmas „Yamaha” vijole, savukārt ar projekta palīdzību tiksim pie četrām dažāda izmēra vijolēm. Tas nozīmē, ka nākošajā mācību gadā vēl pieci audzēkņi varēs izmantot skolas instrumentus, kas būs ievērojams atvieglojums vecākiem, kā arī, spēlējot uz laba instrumenta, uzlabosies mācību kvalitāte un vairosies motivācija un spēlētprieks.

 

Vērtējumu un sabiedrības balsojumu gaida iesniegtais projekts „Radošais mūzikas virpulis Valkā”. Projektā paredzētas ilgi lolotās muzikālās radošās darbnīcas skolas audzēkņiem šā gada augustā, komponista Māra Lasmaņa autorkoncerts 30.septembrī, uz kuru laipni aicināti visi Valkas un apkārtnes mūzikas mīļotāji. Atzīti mūzikas pedagogi dalīsies pieredzē un meistarklasēs mācīs mūsu skolas jaunos flautistus, pianistus un vijolniekus. Skolas koncertzālē varēsim apmeklēt Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas vokālās un kordiriģentu klases vokālās mūzikas koncertu 10.novembrī , un Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas un vidusskolas audzēkņu – instrumentālistu koncertu 3. decembrī.

 

Lai ieceres varētu īstenot un notikt koncerti, šoreiz vajadzīgs sabiedrības, tas nozīmē – katra mūsu atbalsts. Identificējoties nobalsot par projektu var adresē: balso.vidzeme.lv no 9. aprīļa līdz 25.aprīlim. Tā kā noteikumi prasa nobalsot par 3 projektiem, lai balss tiktu ieskaitīta, otrs no Valkas iesniegtais projekts ir ar nosaukumu „Senās mūzikas valdzinājums”. Atbalstīsim savējos! Mēs, kultūras laukā strādājošie, būsim pateicīgi par katru balsi!

 

 

Informāciju sagatavoja:

Līga Veinberga,

J.Cimzes Valkas Mūzikas skolas direktore

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.