12.12.2018
Senioru ekskursija “Esi aktīvs-ceļo aktīvi”

 

ESF projekta “Veselības veicināšanas un slimības profilakses pasākumi Valkas novadā” (id.Nr. 9.2.4.2./16/I/035) pasākuma senioriem “Esi aktīvs-ceļo aktīvi” ietvaros, decembrī tika rīkota bezmaksas ekskursija Valkas novada senioriem.

 

Paldies visiem senioriem, kuri nenobijās no laikapstākļiem, atbalstīja doto iespēju un piedalījās šajā pasākumā. Ceru uz senioru aktīvu dalību arī nākamā gada ekskursijā un pievienojos ekskursijas vadītāja Jāņa Zariņa teiktajam: ”Valkas novadā ir lieliski seniori!”

 

Par ekskursiju un tur redzēto, vēlējās dalīties arī ekskursijas dalībnieki:

 

5. decembrī liela grupa Valkas senioru devās ekskursijā uz Valmieru. Pie Valkas kultūras nama sapulcējušos 35 braucējus sagaidīja ērts autobuss un pasākuma vadītājs Jānis Zariņš. Brauciena laikā, īsinot ceļu līdz Valmierai, cienājāmies ar vadītāja sagādātajiem veselīgiem dārzeņiem, āboliem, bumbieriem, un mandarīniem. Mūsu pirmais pasākums bija pastaiga pa sajūtu taku. Katrs, kas vēlējās, atbalstam un veselīgai nūjošanai, varēja izmantot nūjas. Mūsu raizēm par slidenumu, nelabvēlīgu laiku nebija pamata un raiti soļojot drīz vien nonācām pie Gaujas stāvā krasta. Nedaudz apstājāmies, lai noklausītos interesanto J.Zariņa stāstījumu. Tad turpinājām ceļu līdz Kazu krācēm. Arī šo vietu daudzi no mums redzēja pirmo reizi. Piestājām pie pieminekļa kritušajiem karavīriem un devāmies uz Valterkalniņu, kur mūs sagaidīja Valmieras muzeja darbiniece ar interesantu stāstījumu par šo vietu. Apskatījāmies Valmieras muzeju. Tālākais ceļš veda uz Valmieras vecpilsētu un Livonijas ordeņa pilsdrupām. Lai gan Valmieru mūsu seniori apmeklē bieži, daudzi atzina, ka šajā pilsētas daļā ir pirmo reizi. Tā kā pilsēta nopostīta vairākas reizes, saglabājusies viena pils siena un nedaudzas ēkas vecpilsētā. Brīvo stundu katrs izmantoja pusdienojot, vai apmeklējot tirdzniecības centru. Noguruši, bet apmierināti ar ekskursiju, atgriezāmies Valkā. Paldies zinošajam un rūpīgajam ekskursijas vadītājam Jānim Zariņam. Paldies sakām arī Valkas novada domei un domes sabiedrības veselības organizatorei Baibai Vorobjevai par projekta ietvaros organizēto ekskursiju.

 

-Ekskursantu vārdā Aija Bērziņa

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vorobjeva

Valkas novada domes

Sabiedrības veselības organizatore

 

Foto: Jānis Lārmanis

 

 

 

 


 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.