29.05.2019
Tūrisma pakalpojuma sniedzēju vizīte Engures un Kuldīgas novados

No šī gada 20.maja līdz 21.maijam INTERREG Igaunijas – Latvijas programmas projekta „Pārrobežu darba tirgus integrācija un nodarbinātības veicināšana“, projekta Nr. EstLat-40 tika organizēts Valkas un Valgas pašvaldību tūrisma pakalpojuma sniedzēju pieredzes apmaiņas brauciens uz Enguri un Kuldīgu, lai iepazītu aktīvā tūrisma uzņēmēju darbu.

 

Vizītes laikā dalībnieki iepazinās ar zivsaimniecības uzņēmumu "Dieniņas" (zvejnieku tradīcijas, "uzvedums" un zivju baudīšana), paviesojās Rideļu dzirnavās, iepazīstot uzņēmuma piedāvājumu tūrisma jomā un izmantojot iespēju izbraukt ar laivām pa Rideļui ezeru (šis uzņēmums ir viens no partneriem Igaunijas  - Latvijas līdzfinansētā projektā “Rūpnieciskā mantojuma atjaunošana tūrisma attīstībai”).

 

Kuldīgā tika iepazīti jāšanas kluba "Montepals" staļļi un visi dalībnieki devās izjādē zirgu pajūgos pa Kuldīgu, apskatot Eiropā platāko ūdenskritumu un šķērsojot tiltu pār Ventas upi zirga pajūgā.

 

Tiekoties ar  Kuldīgas attīstības aģentūras vadītāju Kasparu Rasu un Kuldīgas novada domes galveno ekspertu darbam ar sabiedrību, valsts institūcijām un tūrismu Arti Gustovski, tika iepazīta aktīvā tūrisma organizēšana un vēsturiskā mantojuma saglabāšana Kuldīgas novadā.

 

Šis bija trešais no projektā četriem plānotajiem mācību braucieniem (pirmais notika 2018. gada maijā un tā dalībnieki bija kafejnīcu un viesnīcu īpašnieki, un vizītes laikā tika apmeklēta viesnīcu un ēdināšanas jomā darbojošies Pērnavas uzņēmēji, otrais notika 2018.gada 21.novembrī,  tā dalībnieki bija mājražotāji un vizītes laikā tika apmeklēti Vidzemes ražotāji). Šī projekta ietvaros pēdējais mācību brauciens ir plānots 2019.gada jūlijā uz Igauniju.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Gunta Smane

Attīstības un plānošanas

nodaļas vadītāja

 

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.