09.01.2023
Valkā un Valgā eksperimentāli izvietots kopīgs taromāts Latvijas un Igaunijas dzērienu depozīta iepakojumam

INTERREG Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programma

2014-2020

Informētības paaugstināšana par iepakojuma depozītu un stratēģiskā pieeja iepakojuma depozīta sistēmas saskaņošanai Igaunijā un Latvijā

 

 

Depozīta sistēmas dzērienu iepakojums, kas Latvijā darbojas no 2022. gada 1. februāra, ir labs aprites ekonomikas piemērs. Programmas INTERREG Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības  projekta ietvaros no 2023. gada 8. – 29. janvārim veikalā “SuperAlko” Valkā un veikalā “Selver” Valgā būs pieejami kopīgi abu valstu taromāti. Abos taromātos varēs nodot dzērienu depozīta iepakojumu gan ar  Latvijas, gan ar Igaunijas depozīta zīmi.

 

Vienlaikus Valkā un Valgā tiks veikta arī iedzīvotāju aptauja, lai novērtētu sabiedrības gatavību iesaistīties vienotā  dzēriena depozīta iepakojuma sistēmā. Projekts paaugstinās sabiedrības informētību par depozīta sistēmu.

 

Projektu “Informētības paaugstināšana par iepakojuma depozītu un stratēģiskā pieeja iepakojuma depozīta sistēmas saskaņošanai Igaunijā un Latvijā (PACKGDEPO)” ievieš Igaunijas Vides ministrija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

 

Pateicamies projektā iesaistītajiem SIA “Depozīta Iepakojuma Operators”, mazumtirdzniecības veikalam “SuperAlko”, Valkas novada pašvaldībai par atsaucību un sadarbību pilotprojekta īstenošanā.

 

Informāciju sagatavoja:

Santa Kristiāna Šteinblūma
Vides aizsardzības departamenta
LIFE integrētā projekta ieviešanas nodaļas
Vecākā eksperte;
Interreg projekta PACKGDEPO
Projekta koordinatore
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
67026559
26972558
santa.kristiana.steinbluma@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

  

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.