15.06.2017
Valkas novada domes speciālisti veikuši pieredzes apmaiņas braucienu pa tūrisma maršrutu Vennbahn


No 4. jūnija līdz 6.jūnijam Valkas novada domes speciālisti kopā ar projekta “Green Railway” partneriem no Vidzemes un Dienvidigaunijas ar velosipēdiem iepazina 125km garo Zaļo ceļu Vennbahn.

 

Vennbahn ir kādreizējā dzelzceļa līnija, kas savienoja Vācijas pilsētu Āheni (Aachen) ar pilsētu Troisvierges, kas atrodas Luksemburgas Ziemeļu daļā. Vennbahn lielāko daļu ved pa Vācijas Beļģijas robežu.  

 

Brauciena dalībnieki trīs dienu braucienu veica ar elektroriteņiem (eBike), kura laikā projekta partneri iepazinās un izvērtēja Vennbahn zaļā ceļa infrastruktūru. Liela uzmanība tika pievērsta informācijas stendiem, norādēm, veloceļa marķējumam, kā arī atjaunotajiem tiltiem, un bijušo dzelzceļa staciju tehniskajam stāvoklim, kā arī tika novērtēti pieejamie pakalpojumi, kas tiek piedāvāti maršutā. Īpaša uzmanība tika pievērsta Railbike piedāvātajam braucienam (kas arī tiks ieviesti Latvijā), un atzinīgi tika novērtēta tradicionālā Beļģu vafeļu kafejnīca, kas ierīkota bijušajā dzelzceļa vagoniņā.

 

Projekta partneriem īpaši noderīga bija tikšanās ar Vennbahn Projekta menedžeri Dany Heck, kurš pastāstīja par Vennbahn izveidošanas vēsturi un dalījās projekta īstenošanas pieredzē.   Brauciena laikā iegūtās zināšnas tiks izmantotas, lai izveidotu “Zaļā Dzelzceļa” maršrutu Latvijā un Dienvidigaunijā.

 

Brauciens tika organizēts Igaunijas – Latvijas projekts "Green Railway" ietvaros, kas paredz bijušo dzelzceļa līniju infrastruktūras sakārtošanu Vidzemē un Dienvidigaunijā, kopumā izveidojot aptuveni 750 km garu kopīgu velo/kājāmgājēju maršrutu, kura lielākā daļa ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām.

 

Valkas novada domes kopējais projektā piešķirtais budžets ir 34225,00 EUR, no kuriem 29091,25 EUR (85% no izmaksām aktivitātēm Valkas novadā) līdzfinansē Eiropas Savienība.

 

Projekta vadošais partneris ir Vidzemes Tūrisma asociācija, tā kopējais budžets ir 1 174 938 EUR, no kuriem 85% līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekts norisinās 26 mēnešus no 01.03.2017-30.04.2019.

 

Informāciju sagatavoja:

Alise Plaude,
Vidzemes Tūrisma asociācijas biroja vadītāja,
Projekta sabiedrisko attiecību speciāliste,
E-pasts: info[uz]vidzeme[punkts]com, Tālr. +371 20220072

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.