24.05.2018
Valkas – Valgas ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju pieredzes apmaiņas vizīte Pērnavā

 

 

Divu dienu pieredzes apmaiņas vizītē uz Pērnavu devās Valkas novadā un Valgas pilsētā darbojošos kafejnīcu un viesnīcu/viesu namu īpašnieki, lai iepazītu šo pakalpojumu sniedzēju darbu Pērnavas pilsētā, šoreiz galveno uzsvaru liekot tieši uz ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšanu.  Vizītes laikā kafejnīcu “Villa Wesset” un restorāna “HEAmaa” īpašnieki iepazīstināja ar saviem piedāvājumiem un par to, kā domā un piestrādā pie piedāvājuma, lai apmeklētāji būtu ne tikai vasaras sezonā, kad Pērnāvā to netrūkst, bet arī “klusajā” sezonā, tas ir kad nav pilsēta pilna ar atpūtniekiem.

 

Viesnīcas “Ammende Villa” restorāns, lai apmeklētāji būtu visa gada garumā, piedāvā “Aklās vakariņas”, tas ir, tiek pasniegti ēdieni un dzērieni apmeklētājiem aizsienot acis (Pārsteigumu ēdienkarte) un pēc tam uzklausot pakalpojuma saņēmēju vērtējumu par to kādu ēdienu ir ēduši, restorāna šefpavāri novērtē vai ēdiens atpazīts pareizi un sniedz papildus skaidrojumus par baudītā ēdiena pagatavošanu.

 

Arī pašvaldība, sadarbojoties ar uzņēmējiem, domā un organizē dažādus pasākumus, kas nav aktīvajā atpūtnieku pieplūduma sezonā. Kā informēja pašvaldības uzņēmējdarbības speciālists un “Pērnavas restorānu un kafejnīcu nedēļas” organizatores, aprīlī un oktobrī tiek organizētas kafejnīcu un restorānu nedēļas, kad tie piedāvā vairākus ēdienus par draudzīgākām cenām kā ikdienā un šie abi pasākumi ir kļuvuši iecienīti gan vietējiem apmeklētājiem, gan pilsētas viesiem no kaimiņu valstīm. Pēdējos gados pilsētā tiek organizēta arī “SPA nedēļa”, kad par draudzīgākām cenām interesenti var saņemt pakalpojumu paketes.

 

Pieredzes apmaiņas vizīte tika līdzfinansēta no INTERREG Igaunijas – Latvijas programmas projekta „Pārrobežu darba tirgus integrācija un nodarbinātības veicināšana“, projekta nr. EstLat-40 un šī bija pirmā no projekta ietvaros četrām plānotajām vizītēm. Šo vizīti organizēja projekta partneris Valgas pašvaldība, otrā uzņēmēju pieredzes apmaiņas vizīte ir plānota pie Latvijas tūrisma pakalpojuma sniedzējiem un par tās noorganizēšanu kā viens no projekta partneriem esam atbildīgi mēs – Valkas novada domes projektu speciālisti.

 

 

Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

 

 

Gunta Smane

Attīstības un plānošanas

nodaļas vadītāja

 

 

  

 

  

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.