16.06.2014
Žurnālisti no Latvijas, Igaunijas un Krievijas dosies iepazīties ar Via Hanseatica tūrisma piedāvājumu

No 16. līdz 20.jūnijam, tieši pirms Jāņiem, projektā „Via Hanseatica“ tiks organizēts brauciens žurnālistiem un projekta partneriem, lai iepazītos ar tūrisma maršruta bagātīgo piedāvājumu.  Kad jau padarīts daudz darba, lai radītu vairākus rīkus- Via Hanseatica ceļojumu plānotāju www.viahanseatica.info , mobilo aplikāciju (Android un iOs), tūrisma karti, ceļvedi – beidzot ir laiks arī citiem ļaut uzzināt, ko šis maršruts var piedāvāt tūristiem.

 

Iepazīšanās brauciens sāksies Krievijā, kur tā dalībnieki apmeklēs Roždestveno muižu, kurā senāk dzīvoja slavenais rakstieks Vladimirs Nabokovs.  Tālāk ceļš vedīs uz Gatčinas pili, aplūkojot Bērzu namiņu iespaidīgajā pils parkā. Tiks apmeklēta Aleksandra Puškina auklītes māja Korindo ciematā, kas kļuvusi par iecienītu tūrisma objektu. Savukārt Stacijas uzrauga muzejs ir vēsturiska liecība par pieguļošo pasta ceļu - ēkas interjers ir autentisks tiem laikiem. Pirms iebraukšanas Igaunijā, dalībnieki apmeklēs arī Ivangoroda cietoksni.

 

Igaunijā brauciena dalībnieki dosies pazemē – Kohtlas raktuvju muzejā, kas atrodas 8 metrus zem zemes un atvēsina karstās vasaras dienās.  Avinurmes amatniecības centrs piedāvā aplūkot dažādus koka priekšmetus, kā arī iemēģināt pašiem savu roku dažādās darbnīcās, piemēram, grozu pīšanā, sveču liešanā, gleznošanā utt.. Peipusa ezers un vecticībnieku ciemati ir krāšņa un atmiņās paliekoša Igaunijas daļa, kur ikviens var nodoties „sīpolu vērošanai“ – vieta izsenis slavena ar sīpolu audzēšanu un pārdošanu. Tiks apmeklēts arī Palamuse  skolas muzejs un AHAA Zinātnes centrs, kas ik gadus piesaista tūkstošiem apmeklētājus. Igaunijas tūrisma piedāvājuma izrādīšana noslēgsies ar golfa spēli Otepē apkaimē.

 

Savukārt Latvija pārņems stafeti ar atraktīvu viesu sagaidīšanu uz Valgas-Valkas robežas. Tiks izrādīta arī Vijciema čiekurkalte, kas joprojām darbojas un ir uzskatāms par unikālu šāda veida objektu visā Baltijā. Jērcēnmuižas freileņu mājā cienās ar Kaņepju ozola zīļu kafiju, tā paša ozola, zem kura visi dalībnieki piedzīvos pirmssvētku rituālu. Viesiem izrādīsim Valmiermuižas alusdarītavu un pastāstīsim, kur garšīgais alus guļ, kā arī iepazīstināsim ar Gaujas tramvaju un Valmieras vecpilsētas bagātībām. Dikļu pils lutinās ikvienu gardēdi. Dosimies arī izbaudīt viduslaiku gaisotni Cēsu pilī, kur brauciena dalībniekus sagaidīs un viduslaiku spēlēs ies pats Livonijas ordeņa mestrs Valters fon Pletenbergs. Aktīvais tūrisms Siguldā liks tūres dalībniekiem mēroties spēkiem dažādās fiziskās aktivitātēs, vēlāk baudot skaisto ainavu no vagoniņa, slīdot pāri Gaujas senlejai.  Brauciens Jāņu noskaņās noslēgsies restorānā „Kungu Rija“.

 

Via Hanseatica komanda 2014.gada rudenī organizēs līdzīgu braucienu arī tūroperatoriem, lai iepazīstinātu ar Via Hanseatica bagātībām un dažādību.

 

Seko Via Hanseatica arī Latvjas Facebook lapā: https://www.facebook.com/ViaHanseaticaLatvija

 

Par projektu “Via Hanseatica” Projekts „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” tiek īstenots no 2012.gada janvāra līdz 2014.gada decembrim. Kopskaitā projektā darbojas 18 partneri un vairāk kā 20 asociēti partneri – pašvaldības, dažādas nevalstiskās un tūrisma organizācijas no Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Kopējais projekta budžets ir 1 803 966 eiro, no kuriem 90% jeb 1 623 569,66 eiro līdzfinansē Igaunijas-Latvijas-Krievijas Pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007.-2013.

 

Latvijā projektā iesaistījušās 6 novadu pašvaldības – Valkas, Strenču, Kocēnu, Cēsu, Siguldas, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība.  No Valkas novada „Via Hanseatica“ žurnālistu un projekta partneru braucienā piedalās Valkas tūrisma informācijas biroja vadītāja Liene Bērziņa. Vairāk: www.viahanseatica.info

 

Informāciju sagatavoja:

Anita Āboliņa,

Sabiedrisko attiecību speciāliste,

Vidzemes plānošanas reģions

 

hansa
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.