22.02.2016
Prezentēs starptautisku arhitektūras konkursu “Valgas – Valkas dvīņu pilsētas centra teritorijas un gājēju ielas koncepcija”

26.februārī plkst.11.00 Reģionālo attīstības centru apvienības telpās, Grēcinieku ielā 1, notiks starptautiska arhitektūras konkursa “Valgas – Valkas dvīņu pilsētas centra teritorijas un gājēju ielas koncepcija” prezentācijas pasākums. Prezentāciju vadīs Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

 

Konkursa mērķis ir atrast labāko un piemērotāko risinājumu kopīgai pilsētas teritorijai abpus Latvijas un Igaunijas robežai un gājēju ielai. Abas pašvaldības konkursa rezultātā cer iegūt pilsētas iedzīvotājiem un viesiem patīkamu un unikālu publisko ārtelpu. Konkursu rīko Valkas novada dome un Valgas pilsētas valde. Konkurss tiek rīkots Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014 – 2020 ietvaros.

 

“Vēlamies radīt pulsējošu un dzīvu pilsētas sirdi, ar ko iedzīvotāji varētu lepoties. Mēs tiecamies veidot un popularizēt Valgu – Valku kā kultūras un uzņēmējdarbības centru, kas apvieno visu labāko no Latvijas un Igaunijas”, uzsver konkursa rīkotāji. Nākotnē abas pašvaldības cer, ka centrālais laukums būs ērti lietojams gan ikdienā, gan transformējams lielākiem pasākumiem kā, piemēram, Robežtirgus, pilsētas svētki un citi.

 

Rīkotāji uzskata, ka gan centrālā laukuma, gan gājēju ielas telpas būtu jārada tādas, lai tās būtu piemērotas mazās uzņēmējdarbības attīstībai un veicinātu iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanu ārpus mājas, tādējādi veicinot socializēšanos un atgriežot dzīvīgumu pilsētas centrā.

 

Konkursa norise ir no 22.02.2016. līdz 18.05.2016. Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 10.06.2016. Kopējais konkursa balvu fonds ir 20 000 €.

Konkursa materiālus iespējams saņemt rakstot novads[uz]valka[punkts]lv un jolanta[punkts]krivina[uz]valka[punkts]lv

 

Informāciju sagatavoja: Valkas novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.