20.03.2017
Informācija par divstāvu mājas Valkā, Rīgas ielā 12 nojaukšanu un automazgātavas izbūvi

Valkas novada domes priekšsēdētājs V.A.Krauklis komentē:

 

“Pirmkārt, man ir patiess prieks, ka cilvēki nav vienaldzīgi un tā ir laba zīme, ka šoreiz cilvēki ir pašorganizējušies un pauž savu viedokli par radušos situāciju. Jo šausmīgākais ir tad, kad cilvēki ir vienaldzīgi. Tāpēc šis notikums, ka iedzīvotāji aktīvi pauž savas domas un viedokļus, mani priecē.

 

Otrkārt, es ārkārtīgi cienu dzejnieci Inesi Zanderi, kas sociālajā tīklā Facebook aizsāka šo pilsonisko aktivitāti gan kā cilvēku, gan kā dzejnieci! Man nav ne mazāko šaubu, ka šī rīcība ir ar vislabākajiem nodomiem.

 

Taču pašvaldībai ir jāskatās uz lietām plašāk, jāskatās uz visu novadu un pilsētu kopumā un, protams, jāievēro likums.

 

Šīs ēkas Rīgas ielā 12 glorificēšana vai teikšana, ka šī ir viena no retajām, saglabājušām vēsturiskajām ēkām pilsētā – tas neatbilst patiesībai. Mūsu sirdssāpe un rūpes ir par to, ka faktiski Valkā ir ļoti daudz vēsturisku ēku ar lielu kultūrvēsturisko un arī arhitektūras vērtību, kuras ir tukšas un iet bojā. Tāpēc šeit es nosaukšu tikai dažus spilgtākos piemērus. Jāatzīst, ka daļa šo ēku, kuras es nosaukšu, pieder pašvaldībai. Mēs esam mēģinājuši visdažādākajos veidos atrast šīm ēkām pielietojumu, atrast investorus, atrast cilvēkus, kuri vēlētos kaut ko šajās ēkās darīt un tādā veidā tās atgriezt gan sabiedriskajā apritē, gan apturēt to bojāeju.”

 

Sīkāka informācija par vēsturiskajām ēkām Valkas pilsētā. (SKATĪT ŠEIT)

 

Informāciju sagatavoja:
Valkas novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Aksana Markoviča

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.