22.03.2012
Sapnis par Mierkalnu ir piepildījies

Sapnis par Mierkalnu ir piepildījies

2012. gada 22. marts. Kategorijās Novada domes paziņojumi, Zvārtavas pagastā - 1 komentārs Drukāt rakstu
 
IMG_3069

Mēs zvārtavieši laikam patiešām esam tie laimīgie, kuriem ilgus gadus lolotā cerība par skaistu Tautas namu kā zvaigzne pati iekrita plaukstās… Mēs kā mazi bērni ticējām pasakām , jo tajās notiek brīnumi – Sniegbaltīti pamodina Princis, Antiņš uzjāj stikla kalnā, Pelnrušķīte tiek uz balli…. Mēs kopā ļoti, ļoti ticot un cerot nokļuvām ballē… 17.martā svinējām Mierkalna Tautas nama „atdzimšanu”, kopā ar Valkas novada domes priekšsēdētāju Kārli Albergu un Zvārtavas pagasta pārvaldes vadītāju Raiti Priedi griezām svētku lentu.

Tagad mēs visi zinām, ka sapņi rada īstenību. Nebaidieties sapņot arī Jūs. Pasaulei vajadzīgi gan sapņotāji, gan darītāji. Taču visvairāk vajadzīgi sapņotāji, kuri dara. Lai izsapņotās stundas dzīvē kļūstu īstas! Mēs ļāvām tam noticēt.. .un piepildījums katra mazā un lielā, jaunā un ne tik jaunā zvārtavieša sirsniņā ir radies. Nu mēs paši varam ballēties, dziedāt, dejot, spēlēt teātri un, protams, aicināt arī citus tuvākus un tālākus draugus pie sevis ciemos. Jubilejas reizē uzņēmām tikai sava novada draugus no Ērģemes, Kārķiem, Vijciema, Lugažiem un Valkas. Kā dāvanu saņēmām sveicienus dejās un dziesmās un katrs bija atvedis arī kādu savu, īpašo „rozīnīti”. Tā piemēram, Vijciems mani kronēja ar skaistu puķu vainadziņu un parūpējās, lai nākošā sezonā mums būtu pilni vēderi ar muzikālo šķirņu kartupeļiem, Kārķi bija speciāli sacerējuši dziesmai vārdus un mūs apdziedāja. Ērģemes tautas nama vadītāja uzdāvināja rozā sivēnu ar „balstiņu”, lai vienmēr būtu vieglāk sasaukt kopā savus pašdarbniekus. Novada dome dāvanā bija atvedusi jaunu mūzikas centru, kas noderēs mēģinājumos gan dziedātājiem, gan dejotājiem… un vēl un vēl… Tāpēc visiem liels, liels paldies par jaukajām dāvanām, par labiem vēlējumiem, par atbalstu un draudzīgu plecu.

Nevaru nepieminēt arī savus trīs kolektīvus: ansambli, līnijdeju meitenes un teātra kolektīvu. Bez viņiem es nebūtu es. Mēs kopā domājam, kopā realizējam, arī sapnis par Mierkalnu bija kopējs. Izdevās, jo mēs ticējām, ka, arī tik nelielā pagastā kāds ir Zvārtava, notiek brīnumi un sapņus ir iespējams pārvērst īstenībā. Atklāšanas pasākumā saviem kolektīviem teicu: „Man pieder maza burvju nūjiņa. Tā nav gatavota ne no zelta, ne sudraba, bet tomēr… šī mazā burvju lietiņa man ir visdārgākā manta. Ar to es varu burt, varu veidot, celt… taču tā spēj atvērt arī visas durvis un var pārvērst mani par vislielāko bagātnieci pasaulē! Jūs esiet mana bagātība…. es esmu lepna, ka Jūs man esiet. Burvju nūjiņa man ļauj traukties uz priekšu ļoti ātri, pat ātrāk par gaismu, ar to es varu savākt zvaigznes no debesīm, varu pļavās saplūkt margrietiņas, varu rotaļāties ar zivtiņām, varu lidot kopā ar putniem… un varu vienkārši pasapņot. Jau šovakar pirmais sapnis lai kļūst par īstenību! Lai turpmāk kopā mums izdodas tik pat labi kā līdz šim!”

Pēc svinīgās daļas līdz pat rīta gaismai ballējām kopā ar grupu „Rolise” un turpinājām saņemt jaukos vēlējumus un uzslavas vārdus par skaisto pasākumu.

Paldies gribu teikt visiem Zvārtavas pagasta cilvēkiem par atbalstu, par kultūras pasākumu atbalstīšanu. Turpināsim to darīt nu jau skaisti sapostā Mierkalna Tautas namā.

Ticēsim… sapņosim…

Sapnis kā neizdziedāta dziesma,
Kā neredzēts brīnums.   
Sapņi.
Vai tiešām nepiepildāmi?
Un kurš par to atbildīgs?
Vai es?
Es jau tikai sapņoju…
Sapņoju, jo vēlos, pat ļoti vēlos,
Lai tie piepildītos.
Piepildījās…

Mierkalna tautas nama atklāšana
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.