25.02.2019
Jelgavā tiek atvērta sociālās rehabilitācijas programma no psihoaktīvām vielām atkarīgiem bērniem

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra apkopotajiem statistikas datiem ar katru gadu pieaug to personu skaits (15-34 gadi), kuri ziņo par dažādu narkotiku (kaņepes, kokaīns) lietošanu pēdējā gada laikā. Tāpat Latvijas Nacionālais attīstības plāns 2014.–2020. gadam akcentē psihoaktīvo vielu lietošanas un citu atkarību izraisošu uzvedību novēršanu.

 

Pēc Labklājības ministrijas izsludinātā publiskā iepirkuma izsludināšanas, VSIA “Slimnīca “Ģintermuiža”” piedalīšanās konkursā un līguma noslēgšanas 2019. gada 11.februārī slimnīcā tiek atvērta sociālās rehabilitācijas programma no psihoaktīvām vielām atkarīgiem bērniem.

 

Sociālās rehabilitācijas mērķis ir veicināt bērna atteikšanos no psihoaktīvo vielu/atkarību izraisošo procesu lietošanas, veicināt klienta atgriešanos pilnvērtīgā dzīvē kā attīstīties un pilnveidoties spējīgai personībai atbilstoši vecumposmam.

 

Izveidotā programma paredzēta 12-18 gadus veciem bērniem, kuriem narkologs, izvērtējot bērna veselības stāvokli, secina, ka ir novērojama psihoaktīvo vielu lietošana vai tieksme uz atkarības veidošanos. Programmas ilgums līdz 12 mēnešiem. Pakalpojumu var saņemt pēc pilna motivācijas un ārstēšanas kursa pabeigšanas narkoloģiskajā ārstniecības iestādē vai pēc narkologa noteiktā ārstēšanas kursa pabeigšanas.

 

Programmas darbība notiek terapeitiskā vidē ar diennakts izmitināšanas apstākļiem, strukturētu dienas, nedēļas un mēneša plānu. Lai nodrošinātu uz klientu vērstu pieeju, pakalpojumam ir piesaistīti speciālisti: sociālais darbinieks, psihologs, sociālais rehabilitētājs, dežurants, pēc nepieciešamības – funkcionālie speciālisti (ergoterapeits, mākslas terapeits).

 

 

Informāciju sagatavoja:

Zanda Timma

Sociālās rehabilitācijas programmas no psihoaktīvām vielām atkarīgiem bērniem koordinatore

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.