11.03.2022
Palīdzības sniegšana Ukrainai un Ukrainas bēgļiem: kur vērsties?

Lai sniegtu koordinētu atbalstu Ukrainai un Ukrainas bēgļiem, aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš vēlas palīdzēt, reģistrēties palidziukrainai.lv!

 

Par savu gatavību palīdzēt karā cietušajiem, aicinām informēt arī Valkas novada pašvaldības atbildīgo koordinatori par bēgļiem: Rominu Meļņiku, zvanot uz tālr. 28459842, e-pasts: romina.melnika@valka.lv .

 

Kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” apkopos saņemtos piedāvājumus un kopā ar citām nevalstiskajām organizācijām un sadarbības partneriem koordinēs palīdzības sniegšanu, lai tā būtu operatīva un atbalstu saņemtu visi, kam tas nepieciešams. Tīmekļvietne tiek regulāri pilnveidota.

 

Arī Ukrainas iedzīvotāji, kuri ierodas Latvijā, bēgot no Krievijas izraisītā kara Ukrainā, aicināti reģistrēties palidziukrainai.lv. Tīmekļvietnē pieejama informācija par ieceļošanu, uzturēšanos, apmešanos un darba iespējām Latvijā.

 

Lai sniegtu būtiskāko informāciju par atbalsta sniegšanas un saņemšanas iespējām Ukrainas civiliedzīvotājiem, izveidots vienotais informatīvais tālrunis – “Palīdzība ukraiņiem Latvijā”  +371 27380380.

 

Informatīvais tālrunis “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” nodrošinās kara bēgļiem no Ukrainas centralizētu informāciju par pieejamo palīdzību un atbalstu Latvijā, piemēram, kā saņemt nodarbinātības, psiholoģiskās palīdzības, juridiskā atbalsta, tulka, veselības aprūpes, sociālā atbalsta u.c. pakalpojumus. Savukārt Latvijas iedzīvotājiem sniegs informāciju par iespējām veikt ziedojumus un sniegt atbalstu, piemēram, iesaistoties brīvprātīgajā darbā.

 

Tiem, kas grib palīdzēt Ukrainas civiliedzīvotājiem, aicinām apmeklēt mājaslapu: palidziukrainai.lv

 

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

 

Informācija iedzīvotājiem, kas uzņem bēgļus Valkas novadā:

 

Ja nepieciešama informācija/palīdzība par sociālo pabalstu noformēšanu Ukrainas bēgļiem – sazinieties ar Valkas novada Sociālo dienestu.

 

Kontakti:  Kristīne Klaipa, tālr. 28692945, e-pasts: kristine.klaipa@valka.lv  

Natālija Dubrovska, tālr. 29452453, e-pasts: natalija.dubrovska@valka.lv

 

Saskaņā ar jauno pieņemto Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumu: Ukrainas civiliedzīvotājiem ir tādas pašas tiesības uz sociālajiem pakalpojumiem un sociālo palīdzību, kādas Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteiktas Latvijas pilsoņiem un Latvijas nepilsoņiem.

Pašvaldības sociālais dienests līdz 2022. gada 31. augustam neveic Ukrainas civiliedzīvotāju materiālo resursu izvērtēšanu pirms lēmuma pieņemšanas par sociālās palīdzības pabalsta un sociālā pakalpojuma piešķiršanu.

 

Ja bēgļiem nepieciešami medicīniskie pakalpojumi aicinām vērsties pie ģimenes ārstes dr. Ritmas Kļaviņas, tālr. 64722535, vai pie jebkura cita ģimenes ārsta.

 

Atbildīgā koordinatore par bēgļiem Valkas novadā: Romina Meļņika, tālr. 28459842, e-pasts: romina.melnika@valka.lv

 

 

Informāciju sagatavoja:

Iekšlietu ministrija

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.