19.12.2018
Par grozījumiem Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta nosacījumos

2018. gada 18. decembrī valdībā tika pieņemti grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 25. novembra noteikumos Nr. 727 “Darbības programmas "Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014.-2020. gada plānošanas periodā” īstenošanas noteikumi” (turpmāk – MK noteikumu grozījumi).

 

 

MK noteikumu grozījumi paredz, ka Fonda atbalstu turpmāk no 2019. gada 1. janvāra papildus varēs saņemt ne tikai trūcīgas un krīzes situācijā nonākušas personas vai ģimenes, bet arī maznodrošinātas personas vai ģimenes, kuru vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz EUR 242 (līdzšinējo EUR 188 vietā).

 

 

Tāpat kā līdz šim, pamats Fona atbalsta saņemšanai ir pašvaldības sociālā dienesta izsniegta rakstiska izziņa. Turpmāk ne tikai uz pašvaldību sociālo dienestu izsniegtajām izziņām maznodrošinātajiem ar vidējiem ienākumiem līdz EUR 188 EUR, bet līdz EUR 242 mēnesī būs nepieciešama norāde “Ģimene (persona) atbilst EAFVP atbalsta saņemšanas nosacījumiem saskaņā ar 25.11.2014. Ministru kabineta noteikumu Nr. 727 "Darbības programmas "Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014.-2020. gada plānošanas periodā" īstenošanas noteikumi" 4.1.3. apakšpunktu”.

 

 

Tāpat kā līdz šim, Sociālās palīdzības administrēšanas lietojumprogrammā SOPA šāda norāde tiks iekļauta automātiski brīdī, kad dienesta darbinieks reģistrēs personas vai ģimenes ar ienākumiem līdz EUR 242 izziņu.

 

Pašvaldībās, kurās maznodrošinātas personas vai ģimenes ienākumu līmenis noteikts mazāks par EUR 242, Fonda atbalstu var saņemt visas maznodrošinātās personas vai ģimenes iepriekš minētajā kārtībā.

 

Ja personai vai ģimenei maznodrošinātā statuss noteikts pirms 2019. gada 1.janvāra un ir spēkā uz 1.janvāri, tā var saņemt Fonda atbalstu, ja uzrāda atbalsta saņemšanas vietā izziņu ar Fonda norādi. Tāpēc personai vai ģimenei jāvēršas atkārtoti dienestā, lai saņemtu izziņu ar atzīmi par atbilstību Fonda atbalsta saņemšanas nosacījumiem. Šajā gadījumā nav jāveic atkārtota ienākumu izvērtēšana, tiek saglabāts arī iepriekš noteiktais izziņas termiņš. Veicot atkārtotu izziņas drukāšanu no SOPA, automātiski tiks nodrošināta jau iepriekš minētā norāde par Fondu.

 

 

Vienlaikus informējam, ka MK noteikumu grozījumi paredz, ka higiēnas un saimniecības preču komplektus turpmāk varēs saņemt ne tikai bērni vecumā līdz 18 gadiem, kā tas bija noteikts iepriekš, bet arī pilngadīgas personas.

 

 

Tāpat ģimenes ar bērniem līdz 12 mēnešiem, atbilstoši individuālajām zīdaiņa vecumposma vajadzībām attiecībā uz bērna svaru autiņbiksīšu izmantošanas gadījumā, turpmāk varēs izvēlēties vienu no higiēnas preču komplektiem - ar bērnu autiņbiksītēm, kas paredzētas no 5 – 9 kg vai no 7 – 18 kg.

 

 

LM sadarbībā ar Valsts kanceleju ir aktualizējusi informatīvu materiālu par Fonda atbalstu – “Ceļš līdz ES atbalsta pakām: kas un kā?” (skat.  pielikumā). Lūdzam Jūs rast iespēju nodrošināt šī informatīvā materiāla izplatīšanu potenciālajiem Fonda atbalsta saņēmējiem un citiem interesentiem, kā arī nodrošināt šī materiāla izvietošanu uz informācijas stendiem vai/un pašvaldību/dienestu interneta vietnēs.

 

 

INFOGRAFIKA

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.