08.10.2018
Pirmā emocionālā palīdzība mammām ar jaundzimušo

No 1.aprīļa līdz 31.decembrim projekta ietvaros Valmieras un tuvākās apkaimes mammām  ir iespēja saņemt vienu PEPmammas vai dūlas atbalsta konsultāciju bez maksas. Konsultācijas tiek piedāvāta jau pirmajās dienās pēc mazuļa piedzimšanas vēl atrodoties slimnīcā dzemdību nodaļā, kā arī pirmo nedēļu laikā mājās. Paredzamais konsultācijas ilgums apmēram 2 stundas, kuru laikā jaunā māmiņa varēs dalīties savās sajūtās un emocijās, kā arī uzdot aktuālos jautājumos jebkurā ar bērniņu saistītā aspektā.

 

Kas ir PEPmamma?

PEP- pirmā emocionāla palīdzība. Tā ir īpaši apmācīta sieviete, mamma, kas sniedz ģimenei atbalstu pēc bērniņa piedzimšanas līdz 3 gadu vecumam, konsultē attīstības jautājumos, krūts barošanā, rūpējas par mammas emocionālo labsajūtu, lai mamma varētu sniegt pilnvērtīgu aprūpi mazulim. Palīdz mammai saprast bērniņa emocionālo pasauli. Palīdz mammai pārstrādāt savu dzemdību pieredzi- kas būtiski ietekmē mammas emocionālo stāvokli arī kā sievietei. Dažkārt arī fiziski palutina mammu ar vienkāršu masāžu.

 

Kas ir dūla?

Dūla sniedz nemedicīnisku emocionālu, informatīvu un nepieciešamības gadījumā arī fizisku atbalstu jaunajiem vecākiem gaidību laikā, dzemdībās un arī pēcdzemdību periodā. Dūla uzklausa, izskaidro un palīdz jaunajiem vecākiem apgūt arī praktiskās prasmes – zīdīšanu, pareizu bērniņa nēsāšanu. Palīdz arī jaunajai māmiņai izprast savas fizioloģiskās un emocionālās pārmaiņas. Dažas dūlas piedāvā arī praktisku atbalstu, piemēram, pusdienu pagatavošanu vai lielākā bērna pieskatīšanu, lai jaunā māmiņa varētu visu savu uzmanību veltīt jaundzimušajam.

 

 

Lai pieteiktu konsultāciju Valmieras apkārtnē zvani vai raksti ziņu tel.26525359 vai raksti e-pastu purinu.skola@inbox.lv

 

Lai saņemtu šo atbalstu, Tev nav jābūt īpašam statusam. Katra jaunā māmiņa ir īpaša!

Projekts tiek finansēts A/S “Latvijas valsts meži” sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē Fonds Ziedot.lv

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.