08.10.2019
Grupu terapija vardarbīgas uzvedības mazināšanai pilngadīgām personām Valkā

Jau vairākus gadus par valsts budžeta līdzekļiem vardarbību veikušiem pilngadīgiem cilvēkiem tiek sniegts vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojums, kuru mērķis ir novērst vai mazināt turpmākus vardarbības riskus, kā arī ir palīdzēt vardarbību veikušam pilngadīgam cilvēkam apzināt fiziskās un psiholoģiskās vardarbības pielietošanas sekas un mazināt vardarbības izpausmes pret apkārtējiem (ģimenē partneri, bērniem u.c. iespējams arī citiem pieaugušiem cilvēkiem).

 

Valkas novada sociālais dienests oktobra beigās – novembra sākumā organizē grupu terapiju vardarbīgas uzvedības mazināšanai pilngadīgām personām. Nodarbības notiks Valkā Rūjienas ielā 3D, sociālā dienesta telpās. Plānots, ka nodarbības sāksies pēc 17 00, lai piedalīties varētu arī cilvēki, kuri strādā.

 

Grupu terapijas programmu vadīs divi īpaši apmācīti speciālisti – psihologs un sociālā darba speciālists. Pakalpojumu varēs saņemt gan cilvēki, kuri ir vardarbīgi vai nu pret savu laulāto, vai partneri, gan arī vardarbīgi vecāki, kā arī personas, kuras baidās, ka varētu izturēties vardarbīgi.

 

Vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojuma – grupas terapijas programmas  uzdevums ir panākt, ka grupas dalībnieki apzinās un atpazīst savu vardarbīgo uzvedību, sāk uztvert to kā nepieņemamu un nosodāmu, kā arī veidot personai motivāciju uzņemties atbildību par savu uzvedību, lai nenodarītu pāri citiem cilvēkiem. Grupas dalībniekiem nenosodošā veidā tiks piedāvāts atbalsts un palīdzība meklēt resursus sevī, lai pārtrauktu vardarbīgo uzvedību; tiks veicinātas dusmu pārvarēšanas spējas, nepielietojot pret citiem vērstu agresiju. Grupu dalībniekiem būs iespēja paraudzīties uz sevi it kā no malas ar vardarbīgas uzvedības izpausmēm citu varmāku stāstos. Nodarbībās dalībnieki mācīsies atpazīt savu vardarbīgo izturēšanos – savas reakcijas, sajūtas, emocijas un domas. 

 

Aicinām cilvēkus nebaidīties un pieteikties grupas nodarbībām – būs interesanti un arī noderīgi. Iesniegumu var iesniegt sociālajā dienestā Valkā, vai pie jebkura sociālā darbinieka pagastos. Vairāk informācijas varat saņemt zvanot 29452453 vai 28681324.

 

 

Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: https://www.noticiasdel6.com

 

Informāciju sagatavoja:

Natālija Dubrovska

Valkas novada Sociālā dienesta vadītāja  

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.