12.08.2021
Valkā svinīgi atklātas DI projekta ietvaros izveidoto sociālo pakalpojumu sniegšanas vietas

Ceturtdien, 12. augustā Valkā norisinājās Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komitejas deinstitucionalizācijas (DI) projekta ietvaros izveidoto sociālo pakalpojumu sniegšanas objektu - dienas centra (Rūjienas ielā 3E) un grupu dzīvokļu ēkas (Tālavas ielā 33) atklāšanas pasākums.

 

Jauno objektu atklāšana notika Vidzemes plānošanas reģiona 2021. gada kampaņas “Cilvēks, nevis Diagnoze”  pasākuma ietvaros.

 

Ar svinīgo lentes griešanas ceremoniju Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, Labklājības ministra padomniece Anita Svece un  Latvijas Sarkanā krusta prezidents Viktors Jaksons atklāja jaunizbūvēto objektu Rūjienas ielā 3E, kur ir izveidots dienas aprūpes centrs. Dienas aprūpes centrā tiks sniegts jauns sociālais pakalpojums pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, telpās būs iespējams uzņemt 24 personas ar garīga rakstura traucējumiem.

 

Pēc dienas centra telpu iepazīšanas, pasākuma dalībnieki un viesi devās uz objektu Tālavas ielā 33, kur izveidota grupu dzīvokļu ēka. Ēkā ir izbūvēti 8 dzīvokļi, t.sk. viens dzīvoklis 1. stāvā vienai personai ar kustību traucējumiem. Atlikušajos dzīvokļos plānota vieta divām personām, katrai personai sava istaba, taču virtuve, labierīcības un gaitenis ir kopējs. 1. stāvā atrodas arī personāla telpa, darbinieka atpūtas telpa un virtuve, atpūtas telpa ēkas iemītniekiem, veļas telpa, noliktava un labierīcības. 2. stāvā ir kopīga pasākumu zāle visiem ēkas iemītniekiem un trīs dzīvokļi, 3. stāvā ir četri dzīvokļi.

 

Svinīgā pasākuma noslēgumā, grupu dzīvokļu ēkas pagalmā tika iestādīta jauna rožu dobe.

 

Par kampaņu "Cilvēks, nevis diagnoze"

Kampaņa “Cilvēks, nevis diagnoze” tiek organizēta ar mērķi veicināt personu ar GRT iekļaušanos sabiedrībā, rosināt dialogu ar sabiedrību par humānas un saprasties spējīgas vides radīšanu Latvijā.

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciālists

 

DI projekta ietvaros izveidoto sociālo pakalpojumu sniegšanas objektu atklāšanas pasākums (I.Leitis)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.