15.12.2021
Vidzemes reģiona bērnunamos vajadzīgi apģērbi, mēbeles un sporta inventārs

Aptaujājot divpadsmit bērnu aprūpes centrus Vidzemes reģionā, noskaidrots, ka ziemas sezonā bērniem visbiežāk trūkst atbilstošas drēbes, dažādas mēbeles un citas sadzīves lietas. Bieži novērojama vajadzība pēc dažāda veida sporta inventāra, izglītojošām spēlēm un elektroprecēm.

 

Biedrība “Taureņa Efekts” ar komunikācijas aģentūras “A.W. Olsen & Partners” atbalstu regulāri apkopo informāciju par to, kādas nepieciešamības ir bērnu aprūpes centros, tādējādi aktualizējot sarakstu un ievietojot to mājas lapā taurenaefekts.lv.

 

“Pirms Ziemassvētkiem daudzi uzņēmumi un darba kolektīvi vēlas ziedot dažādas preces, lai bērni, kuri palikuši bez ģimenēm un vecākiem, varētu svētkus izbaudīt kvalitatīvi un sirsnīgi, taču būtiski ir ne tikai svinēt, bet arī palīdzēt ar ikdienas vajadzībām. Aicinām iepazīties ar mūsu apkopoto informāciju, lai varētu atrast vislabāko risinājumu aprūpes centru dzīves kvalitātes uzlabošanai,” saka biedrības “Taureņa efekts” valdes locekle Olga Kazaka.

 

Bērnu aprūpes centros dzīvojošajiem zēniem un meitenēm ziemas sezonā trūkst dažādu izmēru silta apģērba. Vislielākā nepieciešamība ir pēc ziemas jakām, apaviem un zeķēm. Bērnunamos nepietiekamā daudzumā ir dažādas elektropreces, piemēram, veļas mašīnas, elektriskās gāzes plītis, mikroviļņu krāsnis, printeri, matu taisnošanas un žāvēšanas fēni.

 

Dzīves kvalitātes nodrošināšanai novērojama arī vajadzība pēc dīvāniem, skapjiem, rakstāmgaldiem un citām svarīgām sadzīves mēbelēm. Trūkst gultas veļas pārvalku, matraču, paklāju, aizkaru, veļas grozu, galda lampu un veļas mazgāšanas līdzekļu. Papildu tam, bērnunama audzēkņi priecātos par dažādām attīstošām rotaļlietām un galda spēlēm.

 

Aktīva dzīvesveida nodrošināšanai Vidzemes reģiona bērnunamiem trūkst aprīkojuma sporta aktivitātēm – dažāda veida ziemas sezonas inventārs, basketbola un futbola aprīkojums, hanteles, skrituļslidas, vingrošanas paklāji, skrituļdēļi, boksa maisi, bumbas, lecamauklas, velosipēdi un skrejriteņi. Aptaujā noskaidrots, ka bērni priecātos saņemt arī lietotu sporta inventāru, tomēr tam ir jābūt kvalitatīvam un labā tehniskā stāvoklī.

 

Labdarības biedrība “Taureņa efekts” bērnunamu vajadzību aptauju veic katru ceturksni, lai audzēkņus nodrošinātu ar sezonai atbilstošām precēm. Biedrība sadarbojas ar uzņēmumu “DPD Latvija”, tādējādi nogādājot ziedojumus bērnunamos bez maksas. Ziedojumus var nodot, rakstot uz elektroniskā pasta adresi  info@taurenaefekts.lv vai zvanot pa tālruni 26538636. Aktuālais bērnunamu vajadzību saraksts pieejams šeit - https://taurenaefekts.lv/wp-content/uploads/2021/11/Latvijas_bernunamu-vajadzibu_saraksts_2021_novembris.pdf.

 

Par biedrību “Taureņa efekts”

Biedrība "Taureņa efekts" kopš 2009.gada realizē sabiedriskā labuma projektus. Pašreiz aktīvi ir tādi projekti, kā "Taureņa efekts", kuras mērķis ir palīdzēt bērniem, kuri aug bērnunamā, atrast savu nākotnes profesiju; "Lote" - rokdarbi, ko veidojuši tie, kuriem sarežģīti iekļauties darba tirgū - cilvēki ar īpašām vajadzībām, jaunās māmiņas un sirmgalvji; "Sports Vieno!" - projekts ar mērķi palīdzēt jauniešiem no bērnunamiem ieviest savā dzīvē sportu, tādējādi motivējot tiekties uz jauniem mērķiem. Plašāka informācija par biedrību un projektiem - www.taurenaefekts.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Šarlote Lamberte-Voroncova

Projektu asistente

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.