02.05.2012
Tiek izmēģināts Valkas jaunās koģenerācijas spēkstacijas katls

Valkā ir iedarbināts jaunās koģenerācijas spēkstacijas katls, tādējādi uzsākot tā testēšanu. Šis nozīmīgais attīstības posms apliecina straujo tuvošanos projekta noslēgumam un plānotajai spēkstacijas darbības uzsākšanai līdz ar nākamās apkures sezonas sākumu. Spēkstacijas projektu realizē uzņēmums SIA Enefit Power & Heat Valka, ciešā sadarbībā ar Valkas novada domi.

Koģenerācijas stacijā kā kurināmais tiks izmantota šķelda, zāģu skaidas vai kūdra, lai ar vietējiem atjaunojamajiem energoresursiem nodrošinātu siltumu Valkas pilsētai un piegādātu elektroenerģiju publiskajam tirgotājam – AS „Latvenergo”. Spēkstacijas elektroenerģijas ražošanas jauda paredzēta 2 MW, savukārt siltumenerģijas ražošanai tā būs 8 MW.

„Spēkstacijas kurtuvē ir iedegta pirmā liesma, kas apliecina, ka būvniecība norit pēc plāna un jau šī gada rudenī uzsāksim siltuma un elektroenerģijas ražošanu. Turklāt, pateicoties spēkstacijas modernajām iekārtām, mēs spēsim uzturēt stabilu siluma temperatūru visas apkures sezonas laikā. Vienmērīgāka temperatūra apkures sistēmā ļaus daudz efektīvāk nodrošināt ēku apkuri un samazināt ar to saistītās izmaksas,” skaidro Kalevs Martins (Kalev Martin), elektroenerģijas tirgotāja SIA Enefit Enerģētikas projektu attīstības vadītājs un SIA Enefit Power & Heat Valka valdes priekšsēdētājs.

Arī Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs atzinīgi novērtē paredzamo ieguvumu no jaunās spēkstacijas: „Spēkstacijas projekta pietuvošanās tā noslēgumam ir lieliskas ziņas visiem Valkas iedzīvotājiem un arī Valkas dome jau ir izsludinājusi iepirkumu par siltumtrases būvniecību no jaunās spēkstacijas uz pilsētu, lai nākamajā apkures sezonā novērstu ziemā piedzīvotās problēmas saistībā ar apkures jaudu trūkumu.”

SIA Enefit Power & Heat Valka 90% kapitāldaļu īpašnieks ir Baltijā lielākais Igaunijas valsts elektroenerģijas ražotājs Eesti Energia. Savukārt atlikušie 10% kapitāldaļu pieder Valkas novada domei. Kopējās investīcijas projekta īstenošanā sasniedz 10 miljonu eiro. 36 procenti no investīcijām tiek segti no Eiropas Savienības struktūrfondiem, kas paredzēti atjaunojamo energoresursu izmantošanas attīstības projektiem.

SIA Enefit
SIA Enefit ir elektroenerģijas pārdevējs Latvijas atvērtajā elektroenerģijas tirgū. SIA Enefit mātes uzņēmums AS Eesti Energia ir lielākais elektroenerģijas ražotājs Baltijā. SIA Enefit ir dibināts 2006.gadā, tā ir reģistrēts elektroenerģijas tirgotājs visā Latvijas teritorijā, kā arī uzņēmumam ir sadarbības līgumi ar AS Augstsprieguma tīkls (pārvades sistēmas operators) un AS Sadales tīkls (sadales sistēmas operators). Pašlaik SIA Enefit ir vairāk nekā 750 klientu, uzņēmuma klientu portfelis veido aptuveni 15 procentus no Latvijas atvērtā tirgus.

Papildu informācija: Oskars Kupše, +371 26151430, +371 67228218 oskars[uz]deepwhite[punkts]lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.