03.09.2021
Tiks samazināts siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifs Valkas pilsētā un Sēļu ciemā

Šī gada 26. augusta Valkas novada pašvaldības domes sēdē vienbalsīgi tika pieņemts lēmums noteikt vienotu siltumenerģijas tarifu Valkas pilsētai un Sēļu ciema katlu mājas patērētājiem, un samazināt esošo siltumenerģijas tarifu.

 

Šī gada sākumā Sēļu ciema mājas Nr.20 un Nr.22 pārgāja SIA “Valkas namsaimnieks” apsaimniekošanā. Savukārt katlu māju, kas nodrošina siltumenerģiju šīm mājām, tagad apkalpo Valkas komunālās saimniecības nodaļa. Līdz ar to, lietderīgi noteikt vienotu siltumenerģijas tarifu Valkas pilsētai un Sēļu ciema katlu mājas patērētājiem – uzskata speciālisti.

 

Gala tarifs siltumenerģijas lietotājiem no 2021. gada 1. decembra noteikts 57.74 EUR/MWh (bez PVN), kas ir par 0.45 eiro zemāks Valkas pilsētā (līdz šim spēkā esošais tarifs – 58.19 EUR/MWh), un par 4.44 eiro zemāks Valkas  pagasta  Sēļu  ciema  katlumājai  pieslēgtajiem  lietotājiem (līdz šim – 62.18 EUR/MWh).

 

“Šis tarifa samazinājums ir iespējams pateicoties tam, ka mums ir ilgtermiņa sadarbība ar lielāko siltumražotāju koģenerācijas staciju SIA “Enefit Power & Heat Valka”, kas dod šo cenu stabilitāti. Vēl viens faktors ir arī tas, ka savlaicīgi paši modernizējām katlu māju Lauktehnikas rajonā. Līdz ar to laikā, kad daudzviet apkures cena būtiski palielinās - mēs to varam nedaudz samazināt,” komentē Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

 

Salīdzinājumam ar citām pašvaldībām Latvijā:

 

  • Mārupes novadā siltumenerģijas gala tarifs būtiski pieaudzis par 40,2%. SIA “Mārupes komunālie pakalpojumi” noteiktais tarifs no 01.09.2021. ir 75.35 EUR/MWh, līdz šim piemērotā tarifa - 53,73 EUR/MWh vietā.
  • Rīgā, AS “Rīgas Siltums” noteiktais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs audzis par 26.6%.
  • Cēsīs, SIA „Cēsu siltumtīkli” noteiktajiem siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs audzis par 9.8% nosakot tarifu 59,95 EUR/MWh līdzšinējā 54,61 EUR/MWh vietā.
  • Saulkrastos, jau kopš 2016. gada 11. februāra tiek piemērots siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifs 69,98 EUR/MWh, kas ir viens dārgākajiem tarifiem Latvijā.

 

* Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi tiek norādīti bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.